Ali Ay ihraç edilmemeliydi

Ajansspor'a konuşan Bursaspor'un eski başkanı Remzi Cinoğlu, alt liglerdeki kulüplerin yaşadığı sıkıntıya da dikkati çekti.

TFF‘nin 12 Haziran konusundaki ısrarını siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ülke olarak koronavirüs konusunda başarılıyız. Başka ligler oynanıyor. Rusya başlayacak. İtalya biraz erteledi. İspanya başlayabilir. Başarısız ülkeler bile futbol oynatırsa, ‘Türkiye koronavirüsteki başarısını spora taşıyamadı’ derler. Bunu düşünüyorlar. Ayrıca kulüplerin ön elemelerden de kurtulma çabası var. Ligi bu açıdan oynatmaları gerektiği fikri ortaya çıkıyor. Ancak; çok ciddi tedbirlerle. Lig ertelenir mi? En fazla 1 hafta ertelenir.

“Ali Ay’ın yaptığı yanlış çok ama ihraç edilmemeliydi”

-Bursaspor’da Ali Ay ihraç edildi. Daha önce sizinle ihraç olup olmayacağını konuşmuştuk. Yüz kızartıcı bir suç yoksa ihraç olmamalı demiştiniz. İhraç kararı çıktı. Bunun için ne dersiniz?

Bursaspor‘un Ali Ay‘ı ihraç etmesi yanlış oldu. Yaptığı yanlışlar çok. Bunu kimse inkar etmez. Borcu artırdı, takımı küme düşürdü. Bu yüzden üyeler çok kızgın. Ama kızgınlıkla hareket etmemek gerek. Yüz kızartıcı bir şey yoksa ve mahkemece bu durum tespit edilmediği sürece bunun olmaması lazımdı. Genel Kurul’da üyelikten atılmasını isteyenler daha fazlaydı. Ali Ay ailesi, takımın küme düşmesine de borçlanmasına da üzgün. Ali Ay, kendi bildiği gibi hareket etti. Bazı insanlar da onu yanlış yönlendirdiler. Hem kendisine hem de kulübe yazık oldu. Kulüpten alacağı da var. 117 milyon TL tedbiri bulunuyor. Bunu geri alması da büyük sıkıntı.

Bursaspor‘un bazı gençleri Karacabeyspor‘da pişsin istiyoruz”
Bursaspor‘un eski başkanı olarak, ortağı olduğunuz Karacabeyspor‘da futbolcuları görecek miyiz? Nasıl bir planınız var?

Bursaspor başkanı sayın Mesut Mestan ile görüştük. Karacabeyspor‘da Bursaspor‘un bazı gençleri pişsin diye görüştük. Biz ligi şampiyon bitirmeyi garantiledik. Matematiksel olarak işi hallettik. 18 Temmuz’da liglerin oynanacağı ifade edilmişti. O yüzden yeni bir hamle henüz yapmadık.

Başa dön tuşu