27.5 milyon ₺ kazandık

Yerli 1 numara geleneği devam eden Bursaspor, Harun Tekin, Mert Günok, Okan Kocuk ve Muhammed Şengezer'den ciddi bir parayı elde etti.

Bursaspor‘da yerli kaleci geleneği bu sezon da devam ediyor. Bundan önceki son 4 sezonda kalesini yerli isimlere teslim eden yeşil beyazlıların 1 numaraları bu dönem de yerli olacak.  Bursaspor‘da Okan Kocuk ve Muhammed Şengezer‘in ayrılmasının ardından bu iki eldivenin yerine Çağlar Şahin Akbaba ve Onurcan Piri transfer edildi. Geçen sezondan kadroda kalan kaleci Ataberk Dadakdeniz de bu yıl yeni transferler ile birlikte forma savaşı verecek. Ayrıca Ataberk gibi bir başka altyapı oyuncusu Deniz Aydın da yeşil-beyazlıların kaleci kadrosunda yer alıyor.

ONURCAN 2.KEZ GELDİ

Son olarak Bursaspor‘un kadrosunda yabancı kaleci olarak 2014-15 sezonunda Sebastian Frey yer almış; ancak Fransız kaleci o sezonu kadro dışı geçirerek süre dahi alamamıştı. Bunun üzerine kalede köklü değişikliğe giden Timsah, son 5 sezondur ise file bekçilerini tamamen yerli isimlerden seçiyor. Ayrıca, o sezon kadroda yer alan Onurcan Piri de, uzun bir aranın ardından yeniden Bursaspor‘a kavuştu.

FARKLI TAKIMLARA GİTTİLER

Bursaspor‘da son dönemlerde kaleyi koruyan yerli isimler Harun Tekin, Mert Günok, Okan Kocuk ve Muhammed Şengezer oldu. Bursaspor, kaleci transferlerinden de önemli gelir elde etti. Yeşil-beyazlıların filelerini koruyan Harun Tekin, Fenerbahçe‘ye; Muhammed Şengezer Başakşehir’e giderken; Okan Kocuk da sözleşme fesih bedelini ödeyerek Galatasaray’ın yolunu tuttu. Bu transferlerden Bursaspor toplamda yaklaşık 27.5 milyon lirayı kasasına koydu.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   0 Borç ile çıkmak bence imkansız Süper Ligde az para harcayıp güzel bir kadro kurarsak iyi para kazanabiliriz. Lig farkı olduğu için fazla para kazanabiliriz. Geçen sene 98 milyon TL kazanamışız ama bu para yendi ve hiç bir oyuncunun borcu ödenmedi. Bence çıktığımız gibi ilk 5’e gireceğiz ve şampiyonluğa zorlayacağız. Bu sene elde ettiğimiz gençler hem tecrübeli olacak hemde genç olmanın avantajını kullanabilecekler.

   10
   1
 1. Gençleri bu sene iyi kullanırsak seneye insllah superlige çıkıp kendilerini daha iyi gösterir ve kurtuluşumuz olurlar…

 2. Ciddi paralara oyuncu satmazsak bu darboğazdan çıkamayız, bizim 20-25 milyon avroluk satış yapmamız lazım bir iki sene içinde

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu