Timsah Arena’da olmalı

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Bursaspor‘da yeni sezon formaları, geçen hafta “yadigâr” isimli video kliple formalar camiaya tanıtılmıştı.

Bir kere, forma tanıtım videosunun çok güzel yapıldığını bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Formaları da çok beğendim.

Hele “Ajax” modelli ve bize İntertoto’yu hatırlatan parçalı forma benim favorim haline geldi. Camiadan da güzel tepkiler 

geldi.

Şu anda formalar ön satışta…

Bursastore’da da vitrine çıkıp satılmaya başlandığında büyük ilgi göreceğine inanıyorum.

“ÖZEN”LE HAZIRLANMIŞ

Bu girizgâhtan sonra bugün size, “efsanelerin formaları”ndan bahsetmek istiyorum.

Yeni sezon için Diadora markasıyla anlaşan Bursaspor yönetiminin, özel çalışmayla oluşturulan bu modeller ve forma dizaynları camiada büyük beğeni topladığını yorumlardan ve paylaşımlardan görüyoruz.

Geçen hafta imza töreni için Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘ne gittiğimde, tören öncesi karşılaştığım Bursastore’dan Sorumlu Yönetici Onur Özen‘i, “yadigâr” videosuyla tanıtılan ve özenle hazırlanan yeni sezon formaları için kutladım.

SEMBOL FORMALAR MÜZEDE 

Onur Özen de teşekkür etti ve üzerlerinde Fehmizat (Bayraktar), İbrahim (Yazıcı) ve Onur Zerey yazılı sembol formaları müzeye koyduklarını söyledi.

Kulüpte, camekanlı bölümde (mini müze) sergilenmeye başlanan formaları görünce, “vefa”nın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha idrak ettim.

Biliyorsunuz;

Bu camekanlarda, Şampiyonlar Ligi’nde ilk golü Valencia’ya İspanya’da atan Batalla ile Bursa‘da Şampiyonlar Ligi‘nde ilk puanı getiren golü Glasgow Rangers’a atan ve Atatürk Stadı’nın son golünü kaydeden Sercan Yıldırım‘ın forması da sergileniyordu.

TİMSAH ARENA’DA OLMALI

Aslında…

Kulübün elinde birçok tarihi materyal olduğunu biliyoruz.

Yıllar önce de yazmıştım.

Tıpkı Avrupa‘da olduğu gibi,

Bursaspor‘un da Timsah Arena’da şanlı tarihine yakışır bir müzesi olması gerek.

Sadece kupaların değil, kulüple bilgili tüm özel nesneler ile görsellerin ve tarihi belgelerin de yer aldığı geniş çaplı bir müze oluşturulmalı

Bu müzeyi;

Taraftarlar ve turistler, hafta içinde de Timsah Arena’ya gelerek gezebilmeli…

YENİ NESİLLERE AKTARMAK İÇİN

Biliyorum;

Şu andaki şartlar gereği böyle projeleri hemen hayata geçirmek kolay değil!

Ancak, 60. yılına çok yaklaşan ‘Şampiyon Arma’nın başarılı tarihini gelecek nesillere taşımak ve tanıtmak adına gerekli çalışmaların en uygun zamanda yapılması gerektiğini bugün bir kez daha vurgulamak istiyorum.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sadece Bursaspor Düşmedi 3’cü Lige Medya ve Gazeteci Diye Basın Kartı Olanlarda – Yapılan Haberlere Bakın 4 Sene Evel Futbolu Bırakmış Adama Hala 1 Milyon Euro Borç Hikayesi – Özer Oynarmı Dönermi vs – Burak Baştan Kalıyor Sonra Veda Ediyor – Şimdide Forma Stad Tarih vs – Ya Arkadaşlar Haber Bulamayınca Kazanın Dibini Kaşık Kaşık Haber Olur Diye Yazıyorlar – Bu Kadar Boş Haber Yapıyorlar Ama Eski Yönetimleri 1.2 Milyar Borcu Araştıran vs Yok İşte Durum Bu Medya Amatör Kümeye Düşmüş!

  45
  1
 2. Bütün tarihin yazıldığı Atatürk Stadı’ni ne yapacağız peki..??
  Onu nasıl anlatıp tanıtacağız..??

  “Bakın şimdi burda tarla mı çayır mı bostan mı ne idüğü belirsiz bir alan var; kulüp tarihinin tüm başarıları burda yaşandı..!!
  Eskiden burda Atatürk Stadı vardı şimdi de ümmi ve milli kıptiler sapkınca başıboş hayvanlar gibi dolaşıp çoğalıyor..!”

  Sonra da bize eee bunlar olurken siz ne yaptınız diye soracaklar ve biz de;
  Biz değerlerimize karşı çok vefalıyız ve bize yadigar kalan her şeye sahip çıkarız…!!!

  30
  7
 3. Sevgili Bursaspor’lular mesele çevir kazi yanmasın değil dir zamanında hiçbiriniz gazeteci olarak yazılması gerekenleri yazmadiniz hele ki tirbuncu amigolarin yaptıklarını hiç gormediniz herkese şirin gozuktunuz yahu şu amigolarin Bursaspor a verdiği zararı kimse vermedi AA dan tutun da MM yönetmeye ED nu destek olmaya kadar

  14
  2
 4. Yetim haklarının çalındığı stadın kendi şahsıma ismini bile duymak midemi bulandırıyor bursaspor tekrar süperlig şampiyonluğuna oynasa bile o stada girmeyeceğim o stadın yanından geçerken ruhum sıkılıyor içim açıyor kaç tane yetimin hakkı yendi sende çıkmışsın serkan yetişmiş oğlu bu stadın görseli yapılmalıymış hiçmi sokakta gezerken çöpten yemek toplayan çocuk görmüyorsun babası harçlık veremediği için sabah saat 6 kalkıp yürüyerek okula giden çocukları görmüyorsun kantinden bir tost alamayan çocukları görmüyormusun hala kalkmışsın bu çocukların hakkının yendiği timsah arenamıdır haram vadisimidir ne idüğü belirsiz stadı övmeye kalkma belki bunlar seni ilgilendirmiyordur tuzun kurudur ama son zamanlarda dikkat ediyorum abuk sabuk yorum ve yazılarınla ön plana cıkmaya çalışıyorsun bu saaten sonra sende yok hükmündesin senin yazılarına iyi diyende kalmadı sitede istersen bir daha fikir beyanında bulunma

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu