Sinan Bür: O davaların takipçisiyiz

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu’nun köşe yazısıdır.

Başlığı görünce, “bu nasıl hesap?” demiş olabilirsiniz

Haklısınız…

Ama konuyu biraz açınca, bu hesabın mümkün olabileceğini görüyoruz.

O zaman mevzuya hemen girelim.

Bursa’da Spor programında bu hafta Bursaspor’un efsane kaptanlarından ve Sinan Bür yönetiminin Amatör Branşlar ve Futbol Okullarından Sorumlu Yöneticisi Beyhan Çalışkan konuğum oldu.

BEN DEĞİL “BİZ” DEMELİYİZ

Futbolculuk döneminde, Altay’ı 2-0 yenip yegane Türkiye Kupası’nı kazandığımız 1986 finalinde attığı golü stadyumda izlemiş ve daha sonra da maçlarını yazmış bir gazeteci olarak Kaptan Beyhan’ın yeri bende ayrıdır.

Günümüz yöneticisi Çalışkan, programda çarpıcı bir saptamada bulundu.

Bursaspor’un kurtulması için camianın, önce “biz” demesi gerektiğini vurgulayan tecrübeli futbol adamı;

Bursa’da bütün Organize Sanayi Bölgeleri’nde ve kentin değişik merkezlerinde 60 binden fazla fabrika ve şirket olduğunu söyledi.

SADECE 3 AY ASGARİ ÜCRET VERSİNLER YETER

Çalışkan’ın projesi şöyle:

Her firma, Bursaspor’a sadece 3 ay boyunca birer asgari ücret (17 bin lira) verse, kabaca bir hesapla 3 ay sonunda kulübün kasasına 3 milyar lira girer.

Bursaspor’un bugünkü toplam borcu 1,5 milyar lira da böylece ödenmiş olur.

Kağıt üzerinde bu proje çok güzel…

VALİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE BTSO BAŞKANI

Ancak bunu gerçeğe dönüştürmek için neler yapılması gerektiğini de şöyle dile getirdi Beyhan Çalışkan:

“Bu projenin hayata geçmesi için; başta Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve BTSO Başkanımız olmak üzere, kentin bütün önde gelen kurum ve kuruluşlarının bu kampanyaya destek vermesi gerekir.

Biz şirketlerden 1 milyon, 5 milyon gibi büyük rakamlar istemiyoruz ki!

Sadece 3 ay boyunca birer asgari ücret (17 bin lira x 3 ay) bağışlamasını rica ediyoruz.

Bunun için değerli büyüklerimizin, şehrin ortak paydasına destek vereceğine ve seferberlik ilân edeceğine inanıyorum.”

Yönetici Çalışkan, sözlerine şunları da ekledi:

“Gerekirse, bu bağışlar, Valilik hesabında toplanır.

Borçlar ödendikten sonra kalan 1,5 milyar lira ile transfer tahtası da açılır, güçlü bir kadro da kurulur ve hızla Süper Lig’e de dönülür. Yeter ki, şehrin bütün paydaşları, bu projeye sahip çıksın!”

Açıkçası, bu sözler kulağa çok hoş geliyor.

Kolay mı?

Hiç kolay değil!

Ama imkansız da değil!

FARUK ÇELİK’İN KAMPANYASI HEP AKILLARDA

Rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı döneminde Bakan Faruk Çelik’in yönettiği destek kampanyasında elde edilen başarı dün gibi akıllarda…

Bu kampanyanın üzerinden 16 yıl geçti.

Artık şehrin ve camianın üzerindeki ölü toprağını atıp, kenetlenme vakti geldi de geçiyor bile…

İLK DEFA ÇİM SAHADA FUTBOL OKULU ÖZLÜCE’DE

Beyhan Çalışkan, sorumlusu olduğu futbol okulları ile ilgili olarak da önemli bilgiler verdi.

Sedat (3) Özden Futbol Okulu adıyla Recep Günay yönetimi döneminde, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde açılan futbol okullarında; 4 çim sahada 6-12 yaş arasındaki çocukların eğitim gördüğünü vurgulayan Çalışkan, Bursa’da ilk defa çim sahada futbol okulunun faaliyet gösterdiğinin altını çizdi.

Katılımın her geçen gün arttığı Bursaspor Yaz Futbol Okulları’na rekor düzeyde katılım beklediğini söyleyen Beyhan Çalışkan, Bursa dışına verilen futbol okulu şubelerinin, Bursaspor kriterlerine uygunluğunu gözden geçirdiklerini ve bu şube sayısının buna göre değişebileceğini ifade etti.

İSTANBUL ÇIKARMASINDAN UMUT VERİCİ HABERLER

Başkan Sinan Bür ve yöneticilerin, İstanbul Riva’ya giderek TFF’ye yaptıkları ziyaretin olumlu geçtiğini öğrendim.

Başkan Bür’ün Türkiye’nin en önemli akademilerinden biri olan Vakıfköy altyapı tesisleri için bir proje sunduğu belirtildi.

VAKIFKÖY İÇİN ÖZEL DESTEK

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Bursalı 1. Başkan Vekili İbrahim Burkay’ın altyapıya destek projemize olumlu yaklaştığı ve Vakıfköy’ün her yönüyle geliştirilmesi için maddi destek vereceği bilgisi geldi.

Umarım, bu destek, en kısa sürede hayata geçer…

Zira, gözbebeğimiz Vakıfköy’ün; önemli ölçüde yatırıma ve düzenlemeye ihtiyacı var.

BTSO TOPLU KOMBİNE ALACAK

Bu arada aynı zamanda BTSO Başkanı olan İbrahim Burkay’ın, Riva’daki görüşme sırasında, mini kombine alımına destek vereceğini Bursaspor yönetimine ilettiği haberini aldım.

Bunu Başkan Sinan Bür’e sordum.

Bür, bu haberi doğruladı ve Burkay’ın BTSO kapsamında toplu kombine alacağı sözünü verdiğini söyledi.

Kombine sayısının BTSO’ya yakışır düzeyde olmasını diliyorum.

OSB’LERE YAYILIRSA KULÜBE CAN SUYU OLUR

Bu kampanyanın, BTSO’nun önderliğinde; tüm OSB’lere yayılması çok güzel olur.

“Hedef 30 bin” parolasıyla Diriliş Kombine Kampanyası’nı geçen hafta duyurarak başlatan Bursaspor için alınacak toplu kombineler, kulübe “can suyu” olur.

BAŞKAN BÜR: DAVALARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Başkan Bür’le konuşurken, Minareliçavuş’taki taşınmazların kulübe iadesi için eski Başkan Recep Günay’ın açtığı davalarla ilgili iddiaları da sordum.

“BURSASPOR’UN MALLARINI KİMSEYE KAPTIRMAYIZ”

Davalar için gerekli görevlendirmeleri yaptıklarını ve oturumları takip ettiklerini belirten Sinan Başkan, “Biz davaları yakından takip ediyoruz. Şunu önemle vurgulamak istiyorum; Bursaspor’un mallarını kimseye kaptırmaya niyetimiz yok. Camiamız rahat olsun. Konuyla yakından ilgileniyoruz” diye konuşarak yüreklere su serpti.

TARAFTARA TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Bür, Beyoğlu maçına gelerek takıma destek veren 7 bin 500 taraftara teşekkür etti ve “Bu desteğin artarak devam edeceğine inanıyorum. Takımımız da tam kadro haline gelmeye başladı. Mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.

Bu arada bu maçtan Bursaspor’un yaklaşık 500 bin lira gelir elde edildiğini belirtmekte fayda var.

DR. RECAİ ÖZDEMİR’DEN ÖNEMLİ MENTAL HAMLE 

Son olarak, Bursaspor Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Recai Özdemir’in organizasyonuyla, geçen haftadan itibaren futbolculara “psikolojik destek” verilmeye başlandığını da not düşmek gerek.

Bursaspor’un ilk “Doktor” futbolcusu olan ve daha önce Vakıfköy Altyapı Kurul Başkanlığı yaptığı dönemde aynı genç futbolcularla çalışan Recai Özdemir’in bu hamlesini önemsiyorum.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @TeamsahBerkay yorumuna yanıt olarak

   Bu Adamda seyahat gezisine gelmiş bursapor Adına
   Bizim millet fotoğraf çektirmeye ne meraklı olmuş öle.

   Önce işinizi düzgün yapın. Da bi bok yapmadan Türkiye gezisine başlamış Yeni yönetim!..

   4
   8
  2. @TeamsahBerkay yorumuna yanıt olarak

   Sınıfta kalan yazarlar gazeteler ve yerel medyanın her kademesi 2,000,000,000 TL hortumlanan paraları araştıran soruşturan tek kişi kuruluş yok!

   15
   2
 1. Her firmadan 3 asgari ücret bagis yapsin istiyorlar. Bursadaki firmaların %80 i bursali degil veya bursasporu tutmuyorlar. Adam derki ben kendi takimima bagis yaparim banane der bursaspordan. He dersiniz btso önderliğinde bursadaki firmalardan 5 er bin tl para toplanacak ancak öyle olur. ama herkes biliyorki bu is olmaz

  18
  15
 2. Nerde boş işler var bizim kulübün yönetimlerinde, lütfen parasi olmayan gelmesin, kapı kapı dilenerek kulüp yönetilmez!

  Recai Bey Vakıfköy’de de bunlara psikolojik destek verdiyse demek ki tam verememiş.
  Saha da ruhsuz bir topluluk, BAL ligi oyuncuları gibiler resmen

  11
  2
 3. kardeşim şu zamanda kulubun 100 tl ye bile ihtiyacı varken gidip yardım yaptım 15 bin tl ödedim bir teşekkür bile etmediler … kim size niye ödeme yapsın ki . kulubun ıcınde adalet yok

  8
  2
 4. Yalandan kim ölmüş kongrenin üstünden kaç hafta geçti burda yorumların yüzde doksanı davaları takip etmeyeceğiniz ve hırsızları aklayacağınız yazılıyordu nedense hiç sesiniz çıkmadı baktınız gemi su alıyor millet eskisi gibi keriz değil yavaş yavaş sorgulama aşamasına geldi bu gün çıkmışsınız davaları takip ediyoruz ayrancıyla bozacı oturmuşlar karşılıklı milleti kandırıyorsunuz hele hele bu ropörtajı yetişmiş oğlu yapıyorsa mutlaka yalan ve dolan vardır dediğim gibi milletin gazını almaya çalışıyorsunuz TARIKÇAPSIZ SERKEN YETİŞMİŞOĞLU ve OLAY GAZETESİ YAZARLARINA Asla güvenmiyorum SİNAN BÜRMÜDÜR NE TÜRDÜR BANA HİÇ GÜVEN VERMİYOR Aynı tas aynı hamam recep gitti sinan geldi ne değişti hep lak lak icraat desen hiç yok çene suyu çorba ben çalayım sen oyna

  7
  5
 5. Bursaspor un en büyük kazancı Texas dan kurtulmak olur onları bitirsin inanın daha iyi olur herşey

  7
  2
 6. Kim kimin davasını takip ediyormuş. Davaları açan kimsenin sevmediği, kimsenin desteği olmadan gelen RG. Davaların kimlere açıldığı da belli. Eee şimdiki yönetimin desteğinim kim olduğu da belli. Sözüm meclisten dışarı ama ” it iti ısırmaz ” diye boşuna mı demişler

  6
  1
 7. Özellikle Bursa’daki Bursaspor’u tutmadığnı söyleyen şirketlerden 6 asgari ücret bağış toplanmalı.

  4
  5
  1. @Mehmet yorumuna yanıt olarak

   Ne koycan eşya piyangosuna? Çamaşır makinası, çek yat, elektriklisoba ısıtıcı, IPhone telefon falan mı? Senin kafa da anca Recep Günay kadar çalışıyo. Hesapta o da düzenleyecekti eşya piyangosu. Ama yalan oldu. Hatçe’nin hayalleri suya düştü.

 8. Arkadaşlar ben başka şehirde yaşayan bir Bursaspor luyum beni bilen bir aydınlatsın son 2 3 dönemdir gelen başkanlar neden tahtayı açmıyor buda dahil madem acamiyorlar parası yok neden başkan oluyor anlamak zor ama gördüğüm izlenim su artık kulüp kapansın veya fk olsun vs o yüzden taraftarı biktirdilar az az soguttular ve kaçınılmaz son kapanma itirazmi yok artık itiraz edecek ne durum nede hal kaldı taraftarlarda

  3
  2
 9. Milletin Güveni kalmadı bundan sonra
  Ağzınızla kuş tutsa kim gelirse gelsin
  İfhah etmez Bursaspor
  Bursada Bursalılar nüfusunun Eğer
  %/40/ sa Öpüp Başınıza koyalın
  Bununda %/25/ Bursaspor’ra desek verir
  Bi Allahın kulu çıkıpda araştırma yapmaz
  Herkez Günü kurtarmanın içinde
  Ben yazdım
  Sen yazdın
  Öbürü yazdı
  Tek kalan Anı duvarında
  İsmim kaldı

 10. BİZİM KIRMZI ÇİZGİMİZ İLK ETAPTA TAHTA DEĞİLMİYDİ BAŞKANIM?TAHTA AÇILMADAN BU ÇOCUKLARLA NEREYE KADAR?HEM ONLARA ,HEM BURSASPORUMUZA YAZIK DEĞİLMİ.?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu