Şampiyon’a En Tatlı Destek

Düzenlenen tanıtıma Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu üyelerimiz Ali Turan, Ali Büyükkurt, Kemal Kirevetözen, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Genel Müdürümüz İsmail Özdemir, futbolcularımız Ozan İpek, Volkan Şen, Şener Özbayraklı, Şamil Çinaz, Ozan Tufan, Ertuğrul Ersoy ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşma yapan Büyükşehir Belediye başkanımız Recep Altepe, “Güçlü bir Bursaspor oluşması için bu kentte yaşayan herkesin Bursaspor’a sahip çıkması gerekiyor. Bursaspor kentimizin lokomotifi. Bir dünya markası. Yeni yaptığımız stat Bursaspor’a ayrı bir sinerji katacak. Önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmak lazım. Bursaspor bu kentin gözbebeği ve sembolü. 25 sanayi bölgemiz var. Herkesin kulübe katkı koyma zamanı geldi de geçiyor. Güzel bir hava yakalandı. Gücümüzü artık güçlü Bursaspor için kullanmalıyız. Bu kentte yaşayan herkes Bursaspor için harekete geçmeli. BURFAŞ’ın yaptığı gibi kaynaklar yaratılırsa, kulüp rahatlar, futbolcuların alacakları ödenir ve başarı gelir” dedi.

Bursaspor’a yeni stadı para ödemeden kazandırdıklarına dikkat çeken Recep Altepe, “Beşiktaş Kulübü kendi imkanlarıyla stadını yapıyor. Kulübün gelecek 15 yılını teminat altına koydular. Biz ise sıfır maliyetle kulübe devrini sağladık” şeklinde konuştu.

VAKIFKÖY 49 YILLIĞINA KULÜBÜMÜZÜN OLDU

Altepe’nin ardından konuşan Başkanımız Recep Bölükbaşı ise, “Bursa Büyükşehir Belediyesi sürekli bizim yanımızda.  Pasta olayı küçük gibi görünse de, kent sahiplendiğinde kulübe hatırı sayılır bir gelip sağlanmış olur. Benzinlik olayında büyük destek gördük. Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’ni bugün 49 yıllığına tapusunu aldık. Ayrıca BESAŞ ile bir ayran projemiz olacak. Bize verdikleri katkı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ve tüm belediye başkanlarına, Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNEŞ: DESTEK BEKLİYORUZ

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ise imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bursa bana göre Türkiye’nin dördüncü değil en büyük bir iki kentinden birisi. Her şey var. Onları harekete geçirmek önemli. Büyükşehir Belediye Başkanımız kentin sorunlarını, kulübümüzün başkanı ise kulübün sorunlarını çözüyor. Evet maddi sorunlar var. Ancak futbolcular, tarlaya ekilen ürünü yeşertmek için çaba harcıyor. Meyveyi alıp herkes yemek için kucaklaştı. Önemli olan bence budur. Ben Bursaspor’un geleceğinin parlak olduğunu görüyorum. Maç oynarken, taraftarımızı mutlu etmek, keyifle maçı izlemesini sağlamak istiyoruz. Pastayı bir cafe de de yiyebilirsiniz. Ancak önemli olan pastayı yerken keyif alabilmek. Biz işimizi yapmak istiyoruz. Bunun içinde kadromuzu korumak ve yeni oyuncular almak istiyoruz. Bunun içinde destek bekliyoruz.”

İmzalanan protokolün ardından Başkanımız Recep Bölükbaşı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ve futbolcularımız hazırlanan pastayı birlikte kestiler. 

 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu