Nasıl olacak bu işler?

Bu kaçan 2 puanın hesabını kim verecek?

Çok yazık oldu çok!
Ama önce maç öncesine bir bakalım.
Yalçın Koşukavak, haftalardır yazıp söylediğimiz 3 değişiklikten 2’sini nihayet yapmıştı.
Latovlevici ve Kaptan Selçuk Şahin‘i kulübeye çeken Yalçın Hoca, sol beke Onur‘u, ön liberoya da Aykut Akgün‘ü koymuştu.
Onur‘a eyvallah…
Ama, keşke Aykut yerine Shehu 6 numarada oynatsaydı.
Sağ bekte de 19 yaşındaki İsmail Çokçalış olabilirdi.
Emirhan Aydoğan‘ın 11’de 8 numara olarak başlaması da olumluydu.
Sol kanat krizini ise; Özer Hurmacı‘yı tekrar sola çekerek çözmek istemişti.
Fakat, bu sefer de orta sahadan final pasları gelmedi!
Kanatlardan doldur boşatla 3 kişi arasında sıkışan Kubilay‘a ezbere orta kesmek neyin nesi?
Futbol, “ya denk gelirse” oyunu mudur?
Heyhat!
Giresun maçının golcüleri, Seleznov ve Ali Akman ile Latovlevici ve Selçuk Şahin kulübedeydi.
Koşukavak; Cüneyt Köz, Sedat Dursun, Musa Araz, Ataberk Dadakdeniz‘i ise kadroya almamıştı.
Yani özetle;
13 transferden; 6’sı 11’de, 5’i kulübede, 2’si ise Bursa‘daydı!

İLK YARIDA NE OYNADINIZ?

Soruyorum size beyler?
İlk 45’te ne oynadınız?
Koskoca bir devrede sadece 1 şut vardı; o da isabetsiz!
Nasıl olacak?
Rakip; ligde kalma mücadelesi veren Altınordu.
Zaten yabancı almıyorlar.
Ancak ev sahibi ekip, 9’da 4 isabetli şutla kaleci Çağlar‘a çok zor anlar yaşattı.
Devrede hoca, hücuma bir takviye yapar diye bekledik.
Ama boşuna beklemişiz.

AYNI TAS AYNI HAMAM!

Zira ikinci yarıda aynı tas aynı hamam!
Aynı kadro aynı anlayış!
İlk devrede, 15 amaçsız ortada sadece 1 isabetle; dağlara taşlara kesildi!
Üretkenlik yoktu!
Araya pas falan, ara ki bulasın!
İkinci yarıda biraz daha istekliydi takım.
Bu kez de Kubilay, Burak Kapacak, Recep Aydın, resmen gol kaçırma yarışına girdiler.

ÇOK GEÇ KALDI!

Fakat, Yalçın Koşukavak, oyuncu değiştirmekte geç kaldı.
İlk değişiklik 66’da Kubilay‘ın yerine Seleznov ile oldu.
Baktın gol gelmiyor işte…
Neden 66’ya kadar beklersin Hocam?
69’da Burak Altıparmak‘la değişen Recep Aydın da sağ içte bir pozisyon dışında bekleneni veremedi.
Maçın en kötüsü olan hakem Caner Ak da, yapılan bariz faullere seyirci kaldı!
71’de, Burak Kapacak, çekmeyle düşürüldü. Ancak hakem Ak, net penaltıyı vermedi!
Hele Seleznov, girdikten 2 dakika sonra asist olacak güzellikte bir topuk pası verdi. Fakat Kapacak bunu değerlendiremedi!

ÇOK FORMSUZSUN HOCAM!

Ali Akman‘ı ne zaman sokacak?” diye bekleyip durduk.
17 yaşındaki forveti Ali‘yi, 89’da Özer‘in yerine soktu.
Hakem de maçı 3 dakika uzattı.
Hocam, Ali‘nin 4 dakikada ne yapmasını bekliyordunuz ki?
Bu kadar geç kalınır mı Hocam?
Çok formsuzdunuz Yalçın Hocam.
Çünkü, Bursaspor;
Altınordu‘dan 1 puan almadı!
Aksine, İzmir‘de çok değerli 2 puanı bıraktı!
Kusura bakma Hocam!
Bu 2 puan kaybı sana yazar.
Şu an zar zor 6. sıradayız.
Hatay almış başını gidiyor.
Üzerindeki;
Erzurum, Ümraniye, Menemen‘in kazandığı bu haftada inşallah bu 2 puanı çok aramayız!
Sen, 2. yarıda 9 şutta 4 isabetle gol atamıyorsan, maçı 10’da 4 başarılı şutla bitiyorsan, rakibi havaya sokuyorsan; kabahat sende.
Zirveye oynayan bir takım, böyle cesaretsiz oynayıp da, klasik deplasman takımı gibi rölantide oynarsan, kritiklerin en “babasını” alırsın!

NASIL OLACAK BU İŞLER?

Nasıl olacak bu işler Yalçın Hocam?
Nasıl olacak bu işler Sayın Yönetim?
Şimdi, kolaysa, Menemen ve Hatay maçlarını kazanmak için uğraş dur!
Makas biraz daha açılmadan herkes aklını başına alsın ve gerekeni yapsın!
Zira, bu böyle gitmez!..
Yoksa, Süper Lig treni erkenden kaçar gider!
Allah korusun!
Ondan sonrasını düşünmek bile istemiyorum!..

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Özeri sol kanatta oynatacağına.Burak Kapacağı oynat.sağbeke koy İsmail Çokçalışı,sağ öne koy Şeyhu,yu kanat problemini devre arası transferine kadar böylelikle çöz.Seleznovu koy forvete,hemen arkasına Özeri.Özerin yanına ,Burak Altıparmak ,Emirhan veya alternatif olarak Atanasovu.al sana kadro hoca.

  45
  1
 2. Bursaspor’u bitirme, yok etme adına yapılan son hamle Yalçın efendidir ve hatalı olduğu halde bu hocayla 15 hafta heba edildi. Bu sene o sene diyorduk ya bu sene gerçekten o sene ya süper lige çıkıp biraz nefesleneceğiz yada komadan çıkamayıp mefta olacağız. İyileşmek ve iyiye gitmek için tek bir yol var oda teşhis ve tedavisi sonuç vermeyecek hocayı değiştirmek.

  22
  1
 3. Olmaz yalçınla
  Gönderin bu adamı
  Devreye yeni hocayla girin
  Devre öncesinde hoca getşreceğinize bugünden getirin
  Yoksa geç olacak

  17
  1
 4. haftayada menemen deplasmanı. ve menemen çok iyi gitmeye başladı. ben hala iddialıyım biz deplasmanda maç falan kazanamayız. ve menemene kaybedeceğimiz puan bizi ilk 6 nın dışına atar. ve sonraki hafta evimizde hatay maçı çok stresli ve çok çok zor geçer. maalesef haftalardır hatta aylardır yazıyorduk milli arayı iyi değerlendirin gönderin morinyo yalçını morinyo yalçınla biz deplasmanlarda maç falan kazanamayız. ilk devre fikstür avantajımız var ama ikinci devre fikstür dezavantajımız var. ilk devreyi ilk 6 nın dışında kapatmak çok kötü olacak. ikinci devre hatay erzurum akhisar keçiörengücü balıkesir giresun osmanlı ümraniye takımlarına avaraj takımı oluruz dedikçe birileri morinyo yalçının şak şakçılığı yaptı etmediği hakaret kalmadı. bende sinirden morinyo yalçın takımı şamipiyon yapsın sokakta anıracam dedim. bir şey bilmesem bu kadar iddialı konuşacak kadar kafayı yemedim. tehlikenin farkına varın. milli arada gönderin morinyo yalçını yoksa bırakın şampiyonluğu ilk 6 ya giremeyiz. 2-3 sezondur yaşadıklarımız tekerrür edecek. ilk devreler 27 puan toplayıp ikinci devreler 36-37 puanla ligde kalmaya oynadık. hala akıllanmadık. hala göremiyoruz. morinyo yalçından tek dir olmaz. igor musa araz özer recep aydın selçuk transferleri yapılırken ne yorumlar yapmıştım. sizde ne sövmüştünüz. alın tepe tepe kullanın tek dir morinyo yalçınızı ve igor özer recep aydın selçuk musa arazınızı. valla keşke transfer tahtamız açılmasaydı.

  11
  2
 5. birazdan polyanalar damlar, para almadan çalışacak hoca varsa getirin, para almadan oynayacak topçu varsa getirin bla bla cılar.
  klüp sezon başından berisamet dönemindede aynıydı bam güm futbolla ilk 10 içinde olup 2 yarı krize girip küme düşmüştük aynı senaryo ile tekrar karşı karşıyayız. elde malzeme mi var nidaları atacaklara lafım evet var ama kullanmayı bilene. altınordu bu ligin amaçsız bir takımı rahat rahat oynuyorlar sıkıya düşerse asılıyorlar ki şuan ligin ilk yarısı ve bu deplasman 3 puanlıktı ve biz böylesine amaçsız bir takıma 1 puan kazandırdık. yönetim belliki yalçın tazminatına takmış durumda, cebinden vereceksin başkan efendi. başkan olunca el ayak çekilmiyor bu durumu sen yarattın silkeleyip kimseyi uyandıramadıysan bu senin suçundur. para yok edebiyatıda kimse yapmasın yoksa gelmeseydi kardeşim sanki sevdiğinden mi geldi sanıyorsunuz, maçası yeseydi hayri yazıcı ile seçimde kapışıp kazanmaya çalışırdı. zaten herşey seçimle başladı önce yola başladıklarını son dakika satıp boş beleş adamları yönetime doldurdu sonrasında son dakikada olsa karşısına çıkan rakibi sırf kaybetme korkusuyla işi kaosa sürükleme tehdidiyle başkanlığını seçim olmadan ilan ettirdi sonra varımı yoğumu bursaspor için harcarım deyip 5 kuruş katkı koymayan, seçtiği adamlardanda zerre maddi yardım talep etmeden reklam olsun diye peşinde gezdirirsen SUÇ senindir. recep bölükbaşı ile başlayan ali ay ile devam eden ve mesut mestan sona ulaşacak olan bitirme projesi başarıya ulaşmak üzeredir. hala koşulsuz destek hep destek tam destekçilere inat desteklemeyin kardeşim bu takım bu sene süper lige çıkamasın, mesutta aynı ali gibi kalan herşeye ben bu kadar katkı koydum deyip hacizletecek ve herkez mal gibi olan bitene sadece bakacak ve işte siz ozaman göreceksiniz bursaspor maziye nasıl karışıyor bir sevda nasıl kökten bitiriliyor. sizin harcadığınız her kuruş bursaspora değil direk mesut cebine akmaktadır. bu klüp acilen AŞ olmalıdır ve divanın en başından en sonuna hepsi temizlenmelidir. tüzük sert yaptırımlar olacak şekilde tekrardan oluşturulmalı ve her ay bursaspor tv den mali durum ve gündemle ilgili gerçek tabloları gösteren zorunlu yayınlar yapılmalıdır.

  9
  1
  1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   para yoksa morinyo yalçına 500 ni tazminat nasıl konuldu. para yoksa bu kadar gereksiz igor özer selçuk recep transferlerine paralar harcandı. bu kadar sıkıntıdayken kaldı kş sıkıntı da olmasak bile kovulunca tazminat maddeleri asla koydurma işine geliyorsa gelsin. gelmiyorsa kapı orda. tazminat maddesi konulusa adam başarılı olmasada umrumda olur mu. belkide bu yüzden ali akmanı 88 de aldı küfür eder gibi. belkide giresun maçında eren alıp maçı az daha çevirebilme riskinden korkmuştur belli mi olur.

 6. Bu takım şampiyon olamaz
  Playoff a kalması bile çok zor.
  Kalsa bile çıkamaz.

  Eskişehirspor kadar dahi oynayamıyor.
  Tek sorumlu
  Hocalılıktan anlamayan Yalçın

  8
  1
  1. @Dede yorumuna yanıt olarak

   Tek sorumlu Yalçın değil. Messut Mestan ve Çöp Transferleri kulübe yutturan arabeskçi Menejer Selçuk’u da unutma.

 7. Sayın yönetim, lütfen bu hoca ile yollarımızı ayıralım!.. Bu kadar net gözüküyor ki, bu hocanın verecekleri bizi mutlu sona ulaştırmayacak, buna imkan ve ihtimal yok.. Sezon başından bu yana her maç girebildiğimiz gol pozisyonlarının sayısına bakalım, küme düşme pozisyonununda bulunan takımlardan çok daha düşüktür.. Bizim gol atmamız bile bu kadar zor iken şampıyon olmamıza imkan ve ihtimal yok. Eğer bu hocada ısrar ederseniz siz de yönetim olarak bu başarısızlığın ortağı olarak kabul edilirsiniz.. Bu çok net gözüken başarısız hocaya artık tamam deyiniz..

 8. Boyle laflari Yaza yaza 1. Lige dustuk. Simdi sira 2. Ligde. Sampiyonluk diyorsaniz bu oyunla, yonetimle ve bu teknik adamla olacak birsey degil. Degislik mecburen yapilmali cok aciz kaldik, uzgunuz.

 9. Tam beğenmediğimiz Ertuğrul Ersoy ve Yusuf Erdoğan’lık bu lig. Bu tarz iki üç oyuncuya ihtiyacımız var.

 10. Bursaspor sevdalıları futbolcular hocadan memnunmuş bu güzel ,hocanın gitmesini istemiyorlar mış hoca nın ilk ay gönderilir ise tazminatı varmış ,futbolcuların maç başları geriden geliyormuş lakin piirmler ödeniyormuş ,başkan ve yönetim ikinci yarı ödeme sorunu yaşayabilir miş destek olunmaz ise parasal sıkıntılar sorun olabilir miş bu takımı memejer MK kurdu o zaman Sn başkan hiç kusura bakmayın bakın bu sene bu takım Allah korusun çıkamaz ise ne siz ne sizi oraya llayık görenler ,ne hoca ne futbolcular nede o tirbün abileri bu şehirde sokağa çıkazsınız bunu bilin bu takıma EK nı ,RB nı AA sizler başkan yaptınız ve takımın içini boşaltıldı acaba Bursaspor u yönetenler o kadar parayı kim nereye ne harcadı ne oldu o paralara bakın adalet bir yerde olmaz ise orada ne huzur ne düzen ne de başarı olmaz Bursaspor ne yaptı da buı kadar borcu oldu stadyumu yoksa Bursaspor parası ile mi yapıldı da bizim haberimiz olmadı yada Bursaspor messi yi transfer etti de biz mi izlemedik bu kadar borç olana kadar neden kimse hesap sormadı neden sorulmadı hala Bursaspor un üzerinde kimin elleri var onların maşaları kim

 11. Hala bu takımın süper lige çıkma ihtimalinden bahsediyorlar.İlk 6 içine girmesi bile mucize.7-8 iddialı takım var.Bunların içinde o gruptan ilk kopacak takım Bursaspor.Gerçekleri saklarsak hayal kırıklığı daha ağır yaşanır.Ara transferde çok akıllı davranıp 4 çok iyi adam alamazsak bye bye Şampiyonluk.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu