“Kalkıyorum, oturuyorum” demekle bu iş olmaz!

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Kızdım gidiyorum!

Küstüm oynamıyorum!

İstifa ettim.

Dilekçemi de yazdım.

Hadi bana eyvallah…

Valla olmaz başkan, koltuğu bırakıp gitmene izin vermeyiz!

En iyisi sen biraz dinlen, kafanı toparla, izin yap başkan…

İstifa kararını sakinleşince konuşuruz…

 

İSTİFA MED-CEZİRLERİ

Evet, kimden ve neden bahsettiğimi siz çok iyi anladınız!..

Başkan Günay’ın istifa med-cezirlerinden…

Ama inanın;

Bu camia, böylesini ne gördü, ne de işitti

60 yıllık kulüpte, eşi benzeri görülmedi, böylesi emsalsiz ilginç olayların…

 

NELER GÖRDÜK NELER

Şöyle biraz hatırlayalım:

Koskoca Bursaspor’un;

-Yönetiminin beceriksizliği nedeniyle göz göre göre TFF tarafından 3 puanı silinmiş

-Takım düşme hattına inmiş. Ortalık yangın yeri!

-Yeşil-beyazlılar, son 5 haftadır galibiyete hasret. Bu sürede sadece 2 puan almış!

Futbolcular ve personel 2 ayı aşkın bir süredir maaş alamıyor. Çalışanlar inim inim inliyor!

-İdari ve mali açıdan sorunlar dağ gibi büyümüş ve orta yere yığılmış durumda!

Sanki bütün bunlar fazla önemli değilmiş gibi…

 

PAPATYA FALINA DÖNDÜ

Bizim yönetim;

“Gidiyorum, gitmiyorum” misali adeta papatya falı açıyor!

Hadi anladık:

-Genel kurulda size tepki gösterdiler diye seçim bitmeden kongreyi terk ettiniz ve gıyaben seçilen ilk Bursaspor Başkanı oldunuz.

Karacabey‘de, Timsah Arena‘da sizi sert şekilde protesto ettiler, istifaya davet ettiler diye maç bitmeden stadyumu terk ettiniz.

-“Kulüpte işim var” mesajı göndererek Divan Kurulu toplantısına katılmadınız, yöneticinizi gönderdiniz.

-Birçok deplasmana Başkan olarak gitmediniz.

 

ACABA HANGİSİ DOĞRU?

Ardından…

-Televizyona çıkıp, “istifa kararı aldım. Bırakıyoruz” dediniz. Sonra da “yanlış anlaşıldım. Ben kongre derken. Yapacağımız tüzük kongresini demek istemiştim” dediniz.

-Uzatılan mikrofona, önce “Bu kulüp kapanacak” diye demeç verdiniz.

Sonra sizi arayan İstanbul radyo ve televizyonlarına bağlanınca, “Böyle giderse kapanır, demek istedim” dediniz.

-Önce “Kimse merak etmesin, tahtayı açacağız” diye açıklama yaptınız. Sonra “Bu şartlarda tahtayı açamayız” dediniz.

-Daha sonra  canlı yayında, “Ben bırakırsam bir haftaya kalmaz elektrikler kesilir. Takım sahaya çıkamaz. Teknik kadro bırakır. Kulüp tamamen sahipsiz kalır” dediniz.

Acaba hangileri doğru?

-Bu sözlerden sadece 2 gün sonra 30 Kasım akşamı -3 puan cezası geldi.

-Ardından 6 Aralık Salı günü bazı eleştirilere kızarak istifa dilekçesini yazıp, eşyalarınızı toplayıp Özlüce’den ayrıldınız.

 

BU İŞLER BU KADAR BASİT Mİ?

Sorarım size;

Bu iş çocuk oyuncağı mıdır?

“Küstüm oynamıyorum!

Boz bozacı!” mı oynuyorsunuz?

Bu işler bu kadar basit mi?

Çok üzücü yani…

 

BAŞKANLIK MAKAMI ÇOK KUTSALDIR

Kulüpte yaşanan bu olaylar, Bursaspor gibi “şampiyon apoletli” bir kulübe yakışıyor mu?

Bakın;

Bursaspor Başkanlık makamı, bu camia için çok kutsal bir makamdır.

O koltuğun bir ağırlığı vardır.

O koltuk, Şampiyon Başkan İbrahim Yazıcı’nın oturduğu ve hakkıyla doldurduğu saygıdeğer bir koltuktur.

O değerli koltuğa, öyle;

“Kalkıyorum, oturuyorum” demekle bu iş olmaz!

Olmadı da zaten…

 

SÖZÜNÜZDE DURUN ARTIK

Kabul edin artık şu gerçeği, bu işi yapamadınız!

Sayın Başkan;

Hiç olmazsa bu kez sözünüzde durun ve 2. kez aldığınız istifa kararını resmiyete dönüştürüp kulübü olağanüstü kongreye götürün…

Dip not: Gazeteci gerçekleri araştırır, öğrenir, yazar ve halkı bilgilendirir.

Gazeteci ne yapar, eder; habere ulaşır.

Onun için köstebek peşinde koşmanıza hiç gerek yok!

Bu arada kulüpteki bazı profesyonel arkadaşlar, siz de kraldan çok kralcılık yapmayın.

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Masadaki tiplere bakın yahu.
  Çarşamba pazarı pazarcılar komisyonu.

  Ne hallere düştü koca kulüp.

  32
  1
 2. Sevgili yazarımız 10 yıllık kötü gidişin faturasını 6 aylık bu yönetime kesmiş. BURSASPOR yönetim koltuğunun ağırlığını ve özelliklerini sıralanmış. O makamın ağırlığını ve özelliğini bilen 10 yıldır yöneticilik yapanlara hiç değinmemis. Koltuğun hakkını verenler(?)demek ki sadece Recep G. Yönetimi değilmiş! Kısacık onlara da deginseymis keşke. Recep bey in kararsızlığını gündeme getirmiş de yerine kararlı bir başkan adayını yazivermemis! Değerli yazar kardeşim çizdiğimiz bu karamsarlık dolu cümleleri aydınlığa çevirecek kişi ve yönetimleri bulun yazin. Başkasına yargıç, kendimize avukat olmayalım. Siz de biliyorsunuz ki, devre arasına kadar yönetim bırakma kararı alsa bile ne tahta açılır, ne transfer yapılır. Güçlü ve tahammülü bir başkan adayı var da Bursa halkı mı bilmiyor. Yazar arkadaşımız siz biliyorsanız yazin ismini biz de duyalım. Ufukta bir aday görünmüyor, olanları da eleştiri yağmuruna tutmayin. Biraz da eleştiri değil ÇÖZÜM odaklı olun. Yada bu kötü günlere nasıl geldiğimizi unutmadan adaletli yargılamalar yapın.

  18
  17
  1. @Krc yorumuna yanıt olarak

   Bu yorumun daha başında 4 eksi alması kulübün neden buralarda olmasının bir kanıtı aslında.

   11
   3
 3. Bursaspor futbol ve basketbol branşlarında yarışmacı olarak faaliyetini sürdürüyor olsa da bir camia. 60 yıllık tarihinde iyisi, kötüsü, Sevinci, üzüntüsü, renkleri, marşları, kupaları ve yüreklerde iz bırakan hatıraları ile büyük bir camia. Engeli, yaşı, hastalığı vs. yüzünden hiç maça gidememiş çok sayıda Bursaspor sevdalısı var. Sadece şehrimizde değil yurdumuzda ve yurt dışında bu sevdayı yaşayanlar var. Şu anda yaşanılan maddi olumsuzluklar bir şekilde düzelir ama camia olarak tüm dünyaya verilen iyi yada kötü imajlar düzelmez. Yöneticisi, taraftarı, siyasetçisi, iş insanları, sivil toplum kuruluşları, sanayi kuruluşları bu camiayı oluşturan herkes lütfen zarar vermeden elinden geleni ortaya koysun eski güzel günleri tekrar yaşayalım.

  13
  2
  1. @maya yorumuna yanıt olarak

   Bu adamın yazısı yoruma açık değil tek bir yorum yayınlanıyor ve diğer yorumlar 2 gün yayınlanmıyor veya hiç yayınlanmıyorki kimse görmeden atlatılıyor

   6
   1
  2. @maya yorumuna yanıt olarak

   Farkında mısınız? Bu kulüpte herkes değişti, yönetimler, hocalar, futbolcular. Sadece 2 gurup değişmedi. Yerel basın ve amigolar. Sizce bu değişenler mi suçlu bu kalanlar mı? Her gelen geldiğinde kötü, görevdeyken kötü giderken de kötü, bir siz iyisiniz. Yerel basın ve amigolar yıllardır beleş maç izler, bir gram artıları olmaz. Tezahüratta da zaten biz bağırıyoruz, onlar maç izliyor hem de en kral yerden. Sene 2010, yeni şampiyon olmuşuz, Japonya’da sürekli formamla geziyorum, Türkiye’den gelenler tebrik ediyor ama dedikleri olumsuz sadece birşey var: Sizin Yerel Basın en büyük düşmanınız. 13 senedir bir siz değişmediniz. Gidin siyaset, gezi vb. yazın kardeşim. Bir düşün yakamızdan…

   16
   3
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    tebrik ederim .. bu basın ve tribündeki o malum kitle (ali ayı tekrar getiren oy hakkı olan) bursanın yarayan kanası yıllardır..yıllarca mejerlerle yada paralı başkan yada yöneticelerin tetikçiğini yapanları çok gördük..bu yazıyıda yazan kişi yıllardır bursaspor sayesinde isim yapmış bursaspor sebebi ile ekmeyini kaymaklı yiyenlerden..mamaları kesince gelmeyince durum ortada

    4
    1
   2. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Çok doğru bir noktaya değinmişsin kardeşim, ne başkanlar teknik direktörler değişti başarısız diye, hatta şampiyon yapan başkana hakaret, hocaya küfür edildi gönderildi, sonuçta takımın durumu buysa ve hâlâ kötüye gidiyorsa, değişmeyen 2 unsurdan en az biri sorumludur ki bence ikisinin de sorumluluğu vardır, yerel basın ve amigolar! Bu yönetim olduklarını söyleyen amigolar da yetişmişoğlunu yakalayıp dövmezse iyidir. Dikkatli ol Serkan kardeş!

    5
    3
 4. Hakikaten bu yönetim sergiledikleri yenilir yutulur ve kabul edilebilir cinsten değil.
  Ama
  Halâ ortada ciddi bir aday, bir plan ve program görmemek de bir o kadar acı, sıkıntılı ve düşündürücü.

  10
 5. Yazılarını yoruma kapatan sözde Bursasporlu köşe yazarı arkadaş yine döktürmüş. Yok “O yüzden de kamuoyuna duyurduğum o güçlü oluşumu ya da varsa başka güçlü oluşumları ellerini çabuk tutmaya davet ediyorum.” gibi bir ifade kullanmış. Hani geliyorlardı kardeş? Şimdi ellerini çabuk tutsunlar demeye başladın. Kimlere çalışıyorsun acaba? Eskilerin kuyruğuna basılınca ortalık yangın yerine döndü. yazıklar olsun.

  9
  1
 6. Ya kardeş bu işte yani Bursaspor’un sırtından öyle 1.5-2 Milyar TL Kazananların Bu Durumlara Düşürenleri Araştırmadan Yazmadan İfşa etmeden artık sizelerede para kalmadı napıcanız artık kimse sizlere inanmıyor ve sonuçta seyretmiyor okumuyor haberiniz varmı kaç kişi yayınlarınızı seyrediyor?

 7. Türkiye’de yüzde 130 enflasyonun olduğu, halkın yoksulluk yüzünden inim inim inlemesine hiç üzülmüyorum. Bunu siz istediniz ve son seçimde oyunuzu sürümekten yana kullandınız. Bu saatten sonra inşallah ekmek 100 TL olur. Pirincin kilosu 300, etin kilosu inşallah 1500 TL olur. Benzinin litresi inşallah 250 lira olur. Acırsam öpsnler. Bunu siz sitediniz. Şimdi geliyorum Bursaspor’a. Şu yukardaki resme bir bakın. Yan yana sebilhane bardağı gibi dizilmiş çabulcu takımı. Bunlar Türkiye’nin dördüncü büyük kanti 5 milyonluk Bursa’nın en büyük değeri, Şampiyon Bursaspor’u yöneten (yöyetemeyen) kifayetsiz muhterisler. Bunları da siz seçtiniz ve bu durumu siz istediniz. Dahadoğrusu hep beraber bşz istedik. Yıllar boyunca gül gibi adamları, kaliteli insanları bu kulübün etrafından kaçırıp, bu çapulcuları getirdik. Onlara hırsızlık yaptırdık, kadroyu bozdurduk. Tahtaları kapattırdık. Geyrimenkulleri kaptırdık, çekleri çaldırdık.ç Ve şimdi Ptt 3’ün kapısındayız. Beter olun/olalım. Bu camiaya BAL Ligi bile çok. Bursa 2.amatör kümesinde İnegöl Doğanspor ve Kestel Yıldızspor’la oynayacağımız günler çok yakın. Kına yakın. Bakalım admin bu eleştirimi ve gerçekleri yayınlayabilecek mi?

  8
  1
 8. Eyvah bee. Şu fotoğraftaki tiplere bak. Bir Bursalı olarak bu görüntüyü başkasına göstermeye ve bunlar Bursaspor’un yönetim kurulu falan demeye utanırım. At hırsızı kılıklı bi sürü adam. Konyaspor’un Nalçacılar Taraftar grubunun yönetimi veya Sakaryaspor’un Tatangalar derneği falan, bunların yanında İngiliz Kraliyet ailesi’nin Buckingam Sarayı üyeleri gibi kalır. Şunlara bak. E tipi cezaevinden topluca firar edip yakalanmış mahkumların, Asayiş şubeden yansıyan görüntüleri gibi. Çok yazık be Bursaspor’uma.

  8
  4
  1. @Kenan yorumuna yanıt olarak

   Başka aday mı vardı kardeşim sanki? Hala da diyorlar aday çıksın diye. millet bi tarafını kurtarma derdinde eskilerden. Sen hala yeni yönetim adayı çıkacağına inanıyorsan çok safsın kardeş.

   3
   4
 9. Adamda gurur olacak konuşmayı bileceksin amigodan başkan olmaz başkan otoriter olacak herkez başkanlık yapamaz başkan dediğin adam masaya vurduğu zaman herkez dinleyecek adamın dedinebak neymiş cokopires almaya gitti senin yalacagin yoneticiligin içine ederim defolgit böyle yoneticimi olur adam konuşmayı bilmiyor Bursaspor kimlere kaldı defolun

  6
  4
 10. Akşamki yönetim Bursa basını ile oynanan halı saha maçı ne yazıkki yarıda kalmıştır. Yönetimden kaptan Recep Günay sakatlığı nedeniyle maça çıkmamıştır. Bursa basını dan ise Tarık Çapçı Süha Gürsoy Adnan Batır Kırmızı kart cezaları nedeniyle maça çıkmamışlardır. Rövanş maçını cezaları bitenlerle sakatlığı bitenlerle tam kadro sahada olmalarını temenni ediyoruz.

  5
  2
  1. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

   Hee. Espri mi şimdi bu? Lan insan biraz yaratıcı olur. Gülem diyom, ama olmuyo. Çok başarısız bir espri girişimi. Fetö’nün 15 Temmuz’da Koca Türkiye’nin sadece Boğaz Körüsü’nde eylem yapabilmiş hali gibi.

   3
   3
 11. Recep günay bana göre gayet başarılı,başkanı kıskananlar onun istifasını istiyor,nedir bu recep günay hazımsızlığı anlamıyorum,sonuna kadar recep günay ile gidilmeli,başkan kulubü borca sokanlar için davaları boşunamı açtı,tabi açılan davalardan rahatsız olanlar recep günay aleyhine kışkırtma yapıyorlar.

  5
  8
 12. Rezil herifler. Şunlara bak yaa. Üste başa bak. Sanki kahvede oturuyorlar. Hele o Sedat Topaloğlu efendi, koca Bırsaspor camiasıyla dalga geçiyor. Başkan nerde diyenlere Çokoprens almaya gitti falan diyecek kadar terbiyesiz, seviyesiz ve hâyasız bir adam. Yazıklar olsun onu bu koltuklara getiren sisteme. Sonunda dayak yiyip gidecekler, o olacak. Sedat aga, ben Arnavutum diye kabadayı ayaklarında oralarda geziyorsun ama dikkat et. Bursa’nın lodosu sert eser. Bir gün saçak altından geçerken kafana bi kiremit düşüverir. Allah vermeye.

  4
  3
 13. Şu anda Bursaspor’un başkanı varmı acaba çünkü Recep günay çocuk oyuncağı A cevirdi Bursaspor’u bırakın kardeşim bırakın ya insanlarında biktirdiniz

  2
  3
 14. adam kulubü şark kurnazı melik kekosuna bırakmam ali ay çıksın aday olsun diyor neyini anlamıyonuz hala

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu