Giderayak futbolcu satılır mı?

Bursadabugün.com Spor YAzarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Daha dünkü “Dibin dibini gördükçe, dibini sıyırmak için” başlıklı yazımda, sanki olacaklar içime doğmuş gibi saptamalarda bulunmuşum!

Özetle dün dedim ki;

“Camia, ‘bundan kötüsü olmaz’ dedikçe, ne yazık ki daha da kötüsü oluyor!

Dibin de dibini görmeye devam ediyoruz!

Bu şanlı ve şampiyon armanın, içinde bulunduğu vahim durum ortada…

Ne ekonomik gücü var, ne de başarısı…

Paraşütsüz sert düşüş devam ediyor!

Ne yazık ki kulüp;

Dibin dibini görmeye devam ettikçe, kulübün -eğer kaldıysa- kalan dibini de sıyırmak için sıra bekleyenler varsa, bu camia, buna izin vermemeli!”

Daha yazımın mürekkebi kurumamıştı ki, Özlüce’den  üst üste bombalar gelmeye başladı.


YİĞİT FİDAN ANTALYASPOR’A…

Önce, Recep Günay yönetiminin, Yiğit Fidan’ı Antalyaspor’a satmak için prensipte anlaştığı ve imza aşamasına gelindiği haberi patladı!

Sonra da…

U15 Takımı ile Türkiye şampiyonu olan 2008’li forvet Selahattin Sevim ve 2008’li sağ açık Ercüment Sancaklı ile pazartesi günü 3’er yıllık profesyonel sözleşme imzaladı Günay yönetimi


ÖNCE PROFESYONEL, SONRA SATIŞ

Günay yönetiminin, 15 yaşındaki 2 milli Timsah için pazarlık yaptığını ilk olarak 29 Kasım’da kaleme aldığım, “3 şampiyon Timsah’ı Fenerbahçe’ye satmak” başlıklı yazısıyla ilk kez gündeme taşımıştım.

Bu gelişme, camiada büyük tepki uyandırmıştı.

“Geleceğimizi sattırmayız” diyen arma sevdalılarına ve medyaya, Bursaspor yönetimi, hem de resmi siteden, özetle, “Yok öyle bir satış, şarlatanlar” minvalinde bir açıklama yapmıştı.

Gelgelelim;

Profesyonel yapılan 15’lik Selahattin ile Ercüment‘in bugün veya yarın İstanbul‘a giderek, Kadıköy‘de Fenerbahçe ile 5 yıllık sözleşme imzalayacakları haberini kaynağından öğrendim ve yazdım.

Haber Bursa‘da büyük yankı uyandırdı.


FENERBAHÇE SATIŞTAN PAY VERECEKMİŞ

Ayrıca…

Fenerbahçe’nin, 2 Timsah’ın bir sonraki satışından Bursaspor’a belli bir pay verme maddesini kontrata yazacağı bilgisi de geldi.

Ancak satıştan ne kadar pay verileceği detayına henüz ulaşamadım.


GİDERAYAK FUTBOLCU SATILIR MI?

Bunlar işin haber ve bilgi kısmıydı.

Şimdi gelelim mevzunun yorum kısmına…

Sayın Recep Günay yönetimi, size soruyorum:

-Kongre kararı aldıktan sonra giderayak futbolcu satmak etik midir?

“Altın jenerasyon” olarak adlandırılan 2008 doğumlulardan 2 milli oyuncuyu, sessiz sedasız Kadıköy’e göndermeye çalışmak doğru mudur?

Yangından mal kaçırır gibi satmak Allah’tan reva mıdır?


BU GENÇLER BATAN GEMİNİN MALLARI MI?

13-20 Ocak’ta yapılacak olağanüstü kongrede yeni yönetim göreve gelecekken…

Tahta henüz kapalıyken ve açılıp açılmayacağı da şu an muamma iken,

Takım, düşme hattına, hatta ligin en dibine inmişken, 19 yaş ortalamasına sahip Genç Timsahlar’ı daha da zayıflatmak neyin nesidir?

-Batan geminin malları mı bu yetenekli gençler?


YUSUF SERTKAYA DA GÖZTEPE’YE Mİ?

Öyleyse, açıkça soruyorum:

-2005’li milli libero Yusuf Sertkaya için Göztepe ile satış pazarlığı yapıyor musunuz? Son durum nedir?

-Vanspor ve Şanlıurfaspor hangi gözde Timsah’ı istiyor?

-Sağ bek Eren Tunalı’yı almak isteyen Bodrumspor’dan ne kadarlık bir teklif geldi?

-2008’li şampiyon “altın jenerasyonun” ön liberosu Enes Çalışkan için bastıran  Trabzonspor ne kadar teklif etti?

Bunlar sadece benim kulağıma gelen bazı haberler…

Umarım, bu yanlışlardan dönülür!

43 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Giderayak futbolcu da satılır futbolcu da alınır. Recep Günay’a bu ithamlarda bulunmak doğru değil. Hele satıp paraları cukkalayacak imasinda bulunmak çok çirkin. Eğer bu futbolcu satışlarından gelen para kasaya konacaksa, futbolcu alacakları ödenecekse bunda sorun yok. Zaten aklına, beynine büyük takım girmiş genç oyuncudan verim alamazsınız. Adamın aklı transferde olur. Daha sonra değeri düşer isteseniz de satamazsiniz. O yüzden ederini bulan futbolcuyu satmak mantıklı. İki taraf için de en doğrusu bu. Recep Günay’ın tabiri caizse cukkaladigini cukkalayacagini düşünüyorsanız kongre var 2 hafta sonra. İbra etmez dava açarsınız. Mali ve idari yönden ibra etmeyin madem böyle düşünüyorsunuz. Buradan atıp tutmak kolay. Kongre orada

   5
   24
   1. @Rossi yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım bir yönetim kongre karari aldiysa bu karari aldiktan sonra oyuncu almaz, satmaz, yeni bir teknik direktorle anlaşmaz, kulübe ait taşinmazlari alip, satmaz yani ben artik gidiyorum diyen yönetim gelecek olanlarin ònunu açma ve kulüple alakali kqrarlqri verebilmesi adina hiçbir hayati karara imza atmaz, etik olan budur

  2. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   bu adama engel olun tek derdi cebini doldurmaktı zaten yönetimdekilerle beraber bu futbolcular satılırsa ikin yakan bi araya gelmesin recep

   8
   3
  3. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   işi gücü olmayan bir kişinin 1.5 milyar borcu olan bir kulübe neden başkan oluru burdan belli…senin bu kulübe birşeyler vermeye değilde almaya geldiğini taaa zimbambe deki akunta makanta bile biliyor.

   25
   2
   1. @Bursasporrr yorumuna yanıt olarak

    Bu Hatçe’nin mesleği nedir? Bu adam hayatı boyunca ne iş yapmış? Bu adamın sanatı, iştigal konusu nedir? Ya da hayatında hiç bir iş yapmış mı, bi yerde çalışmış mı?

    10
    2
  4. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Hadi Adanur para verdi , parasını kurtarmak için yaptı diyelim , bu açlar ne verdi de neyi kurtarmaya çalıştılar , en başında söyledim , daha önce de Hatçe Recep başkan olduğunda bisikleti yokken yeğeni bmw ile gezmeye başlamıştı , şimdi de boş ceplerini doldurup gidiyorlar , kendini de mahkemeye versin dürüstlük timsali Hatçe Recep , bu adamı papazçeşmenin eskilerine sorun anlatsınlar size ne işe yaramaz adam olduğunu.

   25
   4
 1. bu siteye ilk defa giriyorum ve ilk defa yorum yazacağım bir dahada ne girerim nede takip ederim ya kardeşim siz bursalılar stadınızı yıktılar sesiniz çıkmadı belki türkiyeye gelmiş geçmiş en iyi orta saha oyuncusu bataja ya penaltı canavarı harun tekine saldırı yapıldı sesiniz çıkmadı recep bölükbaşı her taransferden para cepledi sesiniz çıkmadı recep altepe stad yapımından 400 milyondan fazla para götürdü sesiniz çıkmadı biri geldi ben altın döviz verdim dedi kendine hesap açıp kasayı boşalttı sesiniz çıkmadı bu ülkede döviz yülseldi bursasporun borcu ona yirmiye katlandı iktidara sesiniz çıkmadı stad açılışında ak koyunlar siyasi gösteri yaptı gerçek taraftar dışarda kaldı sesiniz çıkmadı ankaragücünü dost bildiniz iki sefer sizi sattı küme düştünüz sesiniz çıkmadı ali dede değiniz adam tarbzonla son oynanan maçta şike yaptık tarabzonla beraber bu işi hallettik dedi sesiniz çıkmadı ali dedeniz bursasporun bütün taşınmazlarına el koydu tahtanızmı pencerenizmi kapandı transfer yapamadınız sesiniz çıkmadı çıkmadığı gibi birde sokaklarda ali dede tekrar gelsin diye imza topladınız katlı otoparkınız vardı iyi kötü gelir getiriyordu kulübünüze ak belediyeniz elinizden aldı yandaşına verdi sesiniz çıkmadı iktidarın sevimli zengini nihat özdemir var sistemiyle bursasporu düşürdü sesiniz çıkmadı eee şimdi ne olduda bu recebe sesiniz çıkıyor sizler balık hafızalımısınız ne çabuk unuttunuz bunları size bir iey söyliyeyim türkiyenin büyük çogunluğu bursaporun bu durumuna üzülüyor ama siz bursalılardan da bir o kadar nefret ediyorlar kendi kendinizi bitirdiniz yanında bursaporuda yok etiniz hepiniz sahte kabadayı klavye delikanlısıymışsınız hak ettiğinizi yaşıyorsunuz yaşamayada devam edin

  29
  9
  1. @ersan yorumuna yanıt olarak

   Yeme bizi tahta kaşıkla 😩
   Bursaspor üzerinden muhalefet propagandası he 😀
   Yemez onu Anadolu çocuğu 😎

   6
   13
  2. @ersan yorumuna yanıt olarak

   Hay ağzın bal yesin kardeş. Sen bunca şeyi gördün anladın, bi stad dolusu adam anlamadı bunca yıldır.

   10
   6
   1. @Burak’’ yorumuna yanıt olarak

    Bir stad dolusu derken eskiden bursasporun antramanlarını 5000 kişi izliyordu şimdi 1500 kişiye top oynuyor bursaspor. Demekki neymiş bi stad dolusu insanda anlamışki artık maçlara gelmiyorlar

  3. @ersan yorumuna yanıt olarak

   Kardeş, yaptığı bu yorum karşısında ceket ilikliyorum, saygı duruşunda bulunuyorum. Bundan daha iyi bir özet olamaz. Müthiş tespitler. Yemin ediyom başkan olcak adamsın.

   16
   4
  1. @Gurcu yorumuna yanıt olarak

   Bide gelişm geçmiş başkanlara atıp duruyor. Bu şahıs Bursaspor camiasınlaa bas baya dalga geçiyor.
   Bu Adam bizi batıran yöneticilerin kopyası .
   Hiç fazla vakit kaybetmeden bu edepsizi Bursaspor’umdan uzaklaştırılmaı !

   14
   4
 2. Arkadaş satarsın
  Satılmasına karşı degiliz
  Hele gençlerimiz şu durumda iken süperlige transfer yapması bizi gururlandirir ama güvenilecek bi başkan, yönetim olmaz mi şu memlekette
  Çikarsin dersin ki 3 futbolcumuzu
  5 milyon euro 150 milyon tl bedelle
  Satiyoruz, 150 milyon tl de biz bulacagiz
  Tahtayi açip engel olan dosyalari
  Açacagiz dersin en azundan kaynak
  Oluşturup, 7-8 tecrübeli futbolcu alip
  Kulübü 2.ligde yaşatmaya devam edersin
  Ama tahta için hiçbir sey yapamayip
  Kongre karari alip gider ayak
  3-4 futbolcu satip parayi da paylaşip
  Kulübü zarara ugratmak nedir arkadaş
  Nerde kaldi sizin sözde Bursasporlulugunuz

  14
  2
 3. Sözde Bursaspor’u düşünüyor olup yönetime gelmişlerdi. Transfer tahtası kapalı bir takımdaki biraz kendini gösteren futbolcuları satmaya çalışmak Bursaspor’a ihanet değil mi???
  Bir kere de şu gelen yönetimler şaşırtsın bir kere…

  12
  4
 4. Emin başkancığınızı Alllah göndermişti. Anlaşıldı ki bu başkanı da Allah göndermiş. hep yalama tam yalama lay lay lay loy loy loy. geleceğiz hesabı göreceğiz sen ben yok bursaspor var ha.:))

  10
 5. Satıcı, herşeyi sattılar doymuyor bu takımı yöneten yöneticiler eskisi yenisi farketmiyor parayı duyan gençleri satıyorlar fırsatçılar….

  7
  3
 6. Sevgili Bursasporlular srvginin saygının ahlakın bilginin kalmadığı şerefsşzlerin şeref aradığı bir ortamdan ne bekliyorsunuz herkesim çıkar peşinde

  7
  3
 7. Gördüklerimiz duyduklarımız okudumuzuda algılama sıkıntımız var hoş hareket sayılmaz satmak bu da bursasporu yönetenlerin yegane amacını ortaya cıkarıyor katılmıyoruz da bir oluşum mu var bursasporu kurtarmak icin duymadık şu ana kadar cıkmadı ne olacak bu takım dağlacak kacacaklar olmadı mı önceden oldu e neye üzülüyoruz bu drumun kararı bursa şehrin yanlızlaştırmak terketmek batırmak bursa futboldan neftet etmiş ise ilgilenmiyorsa bu gayet normal bir şey zaten cöktü biti iflas eti gecmişolsun sende üzülme gazeteci atletizmi anlatırsın buradan bursa halkına

 8. yaşananlar sadece bir sonuç.
  herhangi bir memnuniyetsizlikte ve futbol ortamının kalmadığı bir yerde antrenör ve yönetici nasıl gidiyorsa futbolcu da gidebilir.
  daha düne kadar medya ve taraftarı tarafından yerden yere vurulan bu gençler, transfer haberleri çıkınca birden badem gözlü oluverdiler.
  bak sn. yazar,
  bu çocukların böyle bir medya ve taraftar profili önünde ve bunların yarattığı kaotik ortamda futbolcu olma şansları maalesef yok.
  ne yazık ki bunlar günün sonunda,
  a- ya futbolu bırakıp farklı mesleklere gideceklerdi!
  b- ya da transfer yaparak futbola. yani başka kulüplere..!

  bak sn. yazar,
  ben de tıpkı senin gibi bugünü dünden görmüş, ve sitedeki
  ”mustafa göndem de görevi bıraktı!”
  haberine şu yorumu atmışım.
  ”bursa futbol adamlarının yaşayabilecekleri yer olmaktan çoktan çıktı.
  artık burada hiçbir antrenör ve yönetici çalışamaz.
  futbolcu topunu oynayamaz. gelişemez. buraya aidiyet duyamaz. tek kurtuluşları kaçıp-gitmek..!

  5
  2
  1. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   O gençleri Bursaspor yetiştirdi, önce Bursaspor’a hizmet edecekler. Başka kulüplere gitsin diye yetiştirilmediler. Hele menajer bozuntularını zengin etmek içinde yetiştirilmediler. Bursaspor bu futbolcuları satıp ceplerini dolduran hırsızlar yüzünden bu hale geldi.

   9
   4
   1. @Darmstadt yorumuna yanıt olarak

    “Önce Bursaspor’a hizmet edecek” mi? Oldu olacak profesyonel sözleşmeye zorunlu hizmet sözleşmesi de ekleyelim, şark hizmeti gibi?
    Parası birilerinin cebine gitmeyeceği sürece, ederini bulduğu düşünülen herkes şartlar gereği satılabilir.
    10 yıl sonra yıldız olabilecek adamı 10 yıl bekletip turşusunu kurup ondan sonra mı satacağız, yoksa mantıklı şartlarla satıp her transferinden payımızı mı alacağız?

    3
    1
   2. @Darmstadt yorumuna yanıt olarak

    valla bu kulüp en başta serkan bey ve senin gibi. yani bu kafada ki medya ve taraftarlar yüzünden bugün bunları yaşıyor.
    artık üzülme duygumuzu bile yitirdik.
    klavyenin başına her oturduğumda kendi kendime,
    ”sana ne be oğlum hıdır! sen mi kurtaracaksın bu Bursaspor’u!”
    diyorum ama gönül yaşadığı ve gördüğü saçmalıklar karşısında sessiz kalamıyor işte…

    4
    1
 9. Bursaspor’un son çırpınışları başlamıştır.Bundan sonra yapılan herşey Bursaporun yenilenmesi üzerine konsantre olunmalı. El atan futbol bilgisi yüksek olan Yiğitin biri çıkar inşallah.

  Bursaspor kulübümüz sıfırdan başlaması kaçınılmaz hal aldı!
  Şu anki takımda olan bütün futbolcu lar ile yollar ayrılmalı. Hepsine teşekkür edip gelecek yol haritasında kendilerine başarılar dileyip by by by.
  Ocak ayında Bursaporumun geleceği icin , yani yeni takım kurma çalışmaları başlatılmalı.
  Yoksa şu gidişat devam eder.
  Hpimizin Yeni yılı inşallah bu yıldan çok da güzel olur!!

  Günü birinde ille güzel günlerimiz tekrardan geri dönecektir!

  3
  3
 10. Recep Günay bursasporun başkanı ve transfer yetkisi var,para yok para diye ağlıyorsunuz,şimdide niye futbolcu veriyor diyorsunuz,bu adam ne yapsa yaranamıyor,yönetim tonla masraf yaptı,elektrik parası,yenilen yemekler,otel,uçak paraları bunları recep günay yönetimi karşıladı,başkanın işine kimse karışmasın.Kırk yılın başında bursasporun başına aklı başında başkan geldi onuda beğenmiyorsunuz.

  2
  6
  1. @RADİKAL yorumuna yanıt olarak

   Sen hangi kafayı yaşıyorsun bursaspor a başkan ve yöneticilik öyle 1 kuruş koymadan olmaz aylardır bursaspor un altını oyuyormuş belli oldu beş parasız insanlara amiyane tabirle aç köpek derlerya bunlar ve bunlara destek verenler ‘de amiyane tabirle aç köpek

   2
   1
 11. bursaspor sevgisi bu kadar işte hep lafta! en çok bursasporluyum diye hönküreni başkan seçerseniz böyle olur. ibrahim yazıcı fenerli idi ama en çok katkı ondan gelmişti. demek ki neymiş hemşericiliği bırakıp yarar sağlayacak kişileri başkan yapmak gerekiyormuş. duygusallıkla başa gelmeyen kalmaz. o kadar düştük ki mancınıkla fırlatılmaya ihtiyacımız var. mesih bekler gibi kurtarıcı bekliyoruz. hayaller alemindeyiz. hayali borçlar yaratılıp bursasporu batırdıkça batırdılar gider ayak bile eldekileri satma peşindeler ölücüler. bunların sevgisi bu kadar. bu saatten sonra bir cacık olmaz. devlet borçları silerse sıfırdan başlarız. kimse parayı sokaktan toplamıyor şehrin dinamikleriymiş taşa gövde sokmakmış bırakın bu birlik beraberlik masallarını. milyar tl borç var ne için kazma topçular için mi?başkan müsvettleri ceplerini doldursun diye işadamları deli mi bunları ödesin.hep aynı senaryo. teksas denen oluşumun kurucuları bile bursalı değil. diyarbekirli biri. youtubeda baktım da. teksas kadar zararlı bir oluşum olamaz. tiner çeken içki çeken bıçakla satırlı dolaşan adamlar. tüm türkiyeye antipatik görünüyoruz. düşman topladık durduk üstüne düşmanlara güldürdük kendimizi rezil ettik. pkk yanlısı takımlar gol şov yaptı. kekolara yenildik durduk. bu kadar torpil dönen alt yapısıyla, kendi cebini düşünen çakma başkanlarıyla, kaaf çekip otobüste oyuncu döven taraftarıyla bir yere varılmaz. bu kadarı yeter!

 12. Çay ocağı işleten kişiden başkan olursa vay halimize yazık ki bursa daha kötü olacak Eskişehir ne olduysa bursa spor külübüde olcak içler acısı yazık yazılanlar bakıyorum başkan para koycak deniyor Recep efendide para nerede zamanda çaycılık yapardı nerede para

  1
  1
 13. Anladınız mı şimdi ye kadar Recep günay beyefendi neden Bursaspor u bırakmadı adam oyuncuları satıp parayı kapıp gidecek emin adanur beyefendi Aynısını yapti parayı kapan gidiyor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu