Gemlik’te 10.Yıl Coşkusu

Her yıl büyük coşkuyla gerçekleştirilen geceye Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Kemal Güler, Ahmet Bozdemir, Ahmet Eraslan, Faruk Bakgör futbolcularımız Ricardo Faty, Tom De Sutter eski futbolcumuz Ali Tandoğan, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı Gemlik Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Orhan yaptığı açıklamada geceye katılan herkese teşekkür etti. Orhan ayrıca 10.Yıl gecesine maddi manevi destek veren tüm kişi ve kuruşlara ayrıca teşekkür etti.

Başkanımız Recep Bölükbaşı gecede yaptığı konuşmada Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği’nin her yıl geleneksel hale getirdiği ve çok güzel bir şekilde organize ettiği geceyi organize eden dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Başkanımız şu konuşmayı gerçekleştirdi; Gelim Bursaspor Taraftarlar Derneği’nin 10.yılı bu gece kutluyoruz. Çok nazik bir ortamda gerçekleştiriliyor. Gemlik Tayfa gerçekten bu işi biliyor. Bursaspor yönetimlerinde görev aldığım 8 yıl oldu ve hemen hemen tüm gecelere katıldım. Bursaspor çok büyük bir camia. Bu camianın bir parçası da ilçelerimizde bulunan Bursasporlular. Bursa’mızın en önemli ilçelerinden birisi de Gemlik. Gemlik’te bulunan Bursasporlular iyi ve kötü her zaman yanımızda oluyorlar. Bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. 2009-2010 sezonunda Bursa kenti göstermiş olduğu birliktelik ile tertemiz bir şampiyonluk elde etti. Buradan rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı’yı bir kez daha rahmetle anıyoruz. Geçen sezon iyi futbol oynadık. Türkiye Kupası’nda ve Süper Kupa finali oynadık. Tarihimizde ilk defa 6 futbolcumuzu A Milli takıma gönderdik.  11 futbolcumuza astronomik rakamlar ile transfer teklifleri geldi.   Ancak ligi istediğimiz yerde bitiremedik. Genel kurulda hiçbir futbolcumuz ile yollarımızı ayırmak istemediğimizi söylemiştim. Ancak bazen herşey düşündüğünüz gibi olmuyor. Biz mevcut kadromuzu koruyup eksik bölgelerimize transfer takviyesi yapmak istiyorduk. Almanya kampına gittiğimizde Şener ve Fernandao’nun takımdan ayrılacağını biliyorduk. Diğer arkadaşlarımız daha sonra ayrılınca hemen takviye yapmak zorunda kaldık. Satılan futbolcularımızdan gelen geliri en iyi şekilde değerlendireceğiz. Yeni sezonda 14 yabancı futbolcu transferi gerçekleştirdik. Takdir edersiniz ki bu kadar yeni futbolcunun uyumu için belli bir süre geçmesi gerekiyor. Yeni gelen transferlerimizin hepsi çok kaliteli ve karakterli futbolcular.  İnanıyorum ki 3 yıl içerisinde Bursaspor Avrupa takımı olacaktır. Yönetim Kurulu üyelerimizde inanıyor. Taraftarlarımızın da inanmasını istiyoruz. Biraz sabır lazım. Tek istediğimiz bizlere destek olunması. İlk 3 maçta sıfır çektik. Hakem hataları da oldu ama mazeret kabul etmiyorum. Biz eskisinden çok daha iyi bir takım olacağız. Bunun sözünü veriyorum. Avrupa Kupaları’nda final oynayabilecek bir potansiyele sahip şehiriz. Ancak bir türlü birlik olamıyoruz. Tüzüğümüzde 3 yılda bir genel kurul yapılır maddesi var. Ancak 2 ay sonra yönetim istifa sesleri yükseliyor. Bursaspor 3-4 ayda bir kongre yaparsa başarılı olması mümkün değil. Bundan sonraki dönemde hep zirveye oynayacaktır. Tüm bilgi ve birikimimizi Bursaspor’a aktaracağız. Bursa bir bütün olduğunda neleri başardığını daha önce gösterdi ve bunu bir kez daha yapabiliriz. Yeni stadyumumuz bitmek üzere buradan bir kez daha Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye çok teşekkür ediyorum. Tüm gelirlerini cüzi bir ücret karşılığında Bursaspor’a devredildi. Yeni stadyumumuz ile birlikte Avrupa takımı olacağımıza yürekten inanıyorum. Bizleri davet ettiğiniz için tüm üyelere bir kez daha teşekkür ediyorum “dedi.      

Gecede katılımcıları ve sponsorluk yapan kişi ve kurumlara plaket hediye edilirken, havai fişek gösterileri eşliğinde 10.yıl pastası büyük bir coşku ile kesildi. Gecede futbolcularımızın imzaladığı 16 numaralı forma açık arttırma ile satıldı ve Yönetim Kurulu üyemiz Ahmet Bozdemir formayı satın aldı. Bozdemir daha sonra formayı dernek binasına asılmak üzere Başkan Ferhat Orhan’a hediye etti.  .  Gece sanatçı Ayça’nın söylediği şarkılar ile devam etti.       

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu