Canlara kastettiler!

Bursadabugün.com Spor yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Çok yazık be, çok yazık!

Türkiye Cumhuriyeti topraklarında, soran olursa 2.Lig’de bir futbol maçı oynandı!

Aslında, maç kisvesi altında, ülkenin gözünden ırak, naklen yayınsız bir maçta “futbol cinayeti” ve “insanlık ayıbı” yaşandı!

TİMSAHLAR’A TAŞ VE ŞİŞE YAĞDI

Diyarbakır takımı, daha maçtan önce sahanın zeminini görmek için tünelden çıkan Bursasporlu futbolculara küfürle birlikte; taş ve şişe yağdırdı.

Yeşil-beyazlı oyuncular, çevik kuvvetin kalkanlarının gölgesinde tünele zar zor girdi.

Stadı dolduran 15 bin civarında seyirci, karşılaşma başlar başlamaz sahaya meşale, torpil gibi yanıcı ve yaralayıcı maddeler atıyor!

Hakem maçı bazen durdursa da, bu nefret dolu  saldırılar, sözlü ve fiili olarak devam ediyor!

Tribünlerde, bölücü örgütün bez parçalarını açan Amedsporlular, bölücü sloganlar atıyor!

Ama kimsede bir tık yok!

Oysa, yıllar önce Bursa’daki Ermenistan milli maçında taraftarımızın elindeki Azerbaycan bayrakları stada girmeden toplanmıştı.

Peki;

Diyarbakır’da bu işler nasıl oluyor?

Bu kadar yasa dışı materyal stada nasıl giriyor?

GÖRMEZDEN GELENLER UTANSIN!

Ne o?

Soran olursa sahada maç oynanıyor!

Hadi ordan be!

Dün gece Diyarbakır Yeni Stadı’nda “futbol maçı” adı altında resmen insanlık cinayeti işlendi!

Buna sessiz kalanlar,

Görmezden gelenler UTANSIN!

FİZİKSEL VE PSİKOLOJİK ŞİDDET

Sen;

17-18 yaşındaki çocukları, her türlü baskı, şiddet ve sahaya atılan tehlikeli maddelerle fiziksel ve psikolojik şiddet uygula; sonra da2 gol atarak kazan!

Aferin size!..

Vatanını, bayrağını seven ve koruyan Bursaspor camiasına olan hıncınızı, kininizi ortaya döktünüz!

30 ve 50’de 2 golle 2-0 kazandınız!

Büyük iş yaptınız!!

Ama o hain yüzünüzü yine gösterdiniz!

YA O BIÇAKLAR SAPLANSAYDI?

Sahaya sadece şişe, torpil, meşale, havai fişek değil; çakı, kelebek ve bıçak attılar.

Bunlar da fotoğraflara yansıdı.

İşte Diyarbakır’da Bursasporlu futbolculara atılan bıçak ve kasaturalar!

Ya bu kesici aletle, oyunculara saplansa, o gençler yaralansa veya futbol hayatları bitse bu suçun hesabını kim/ler verecekti?

BU NASIL HAKEM ATAMASI EY MHK?

Bu kadar olaya rağmen, sahada 3 maymunu oynayan hakemlere ne demeli?

Kalenin önüne meşale düşmüş, saha yanıyor.

Hakem Safa Yılmaz, yalandan maçı 1 dakika durdurup devam ettiriyor.

Oysa, normalde bu maçın tamamlanması imkansız gibiydi!

Zaten, 2.Lig’de tek maçı olan bir hakemi, böyle gerilimi ve zorluk derecesi yüksek maça atayan MHK’ye de selam olsun!

Bu nasıl “akıl”, bu nasıl tecrübe?

Sanki, örgütlü bir şekilde linç girişimi yokmuş gibi, hakem de defi bela cinsinden maçı “idare etti”!

Maç sonunda gelen videolar çok ürkütücüydü.

CANLARA KASTETTİLER 

Bursasporlu oyuncular, Diyarbakır Stadı’nda; şişe ve tehlikeli yabancı madde yağmuru altında tünele kendini zor atıyor.

Futbolcuların canına kastedilmesine seyirci mi kalacaksınız ey TFF yönetimi?

BENİM YALNIZ ARMAM

Benim yalnız ve Şampiyon armam; Diyarbakır’a da “yalnız” gitti!

Sadece 8 yöneticinin bulunduğu kafilede, Bursa protokolünden kimse yoktu!

Sadece Bursa Emniyet Müdürü’nün görevlendirdiği polisler kafileye refakat etti.

SAHADAN ÖNCE MASADA KAYBETMEK!

Oysa;

Geçen günkü yazımda da belirttiğim gibi, Yenişehir’den  özel bir uçak kaldırılsa, kentin önde gelen isimleri ve Bursa medyası da olsaydı, futbolcular kendilerini daha güvenli hissederdi.

Olaylar, daha net ve geniş bir şekilde ülke gündemine taşınırdı!

Ama tablo bu…

Bursa, sahaya çıkmadan daha masada kaybetti maçı!

İş bu kadar net!

Federasyonun TRT ile  görüşüp maçı TRT Kürdi’den verilmesi konusunda anlaşılmasına rağmen, tff.org sitesine yayın anonsunu cumartesi sabahı koyan TFF, TRT üst yönetiminin naklen yayından vazgeçmesi üzerine, birkaç saat sonra canlı yayın ifadesini siteden kaldırdı.

NEDEN “NAKLEN YAYIN” DİYE BAĞIRDIK?

Evet beyler…

Neden geçen gün, “bu maçın canlı yayınlanması çok önemli” diye yazdım, sanırım şimdi daha iyi anlaşılmıştır!

Adamlar, her türlü saldırıyı, kapalı devre yaptılar.

Bakalım, Federasyon Temsilcileri ve hakem nasıl raporlar yazacaklar?

Çok merak ediyorum doğrusu!

Futbolu, başka emellere alet edenlere yazıklar olsun!

Yine, minareyi çalan kılıfını hazırladı!

Bize de yine haksızlığa ve insanlık dışı uygulamalara isyan etmek kaldı!

Yazık ki, ne yazık!

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk boşuna demedi ileride kürtler sorun olacak diye keşke ömrü yetseydide topunu yok etseydi neden 5-6 tane çocuk yaptıklarını zannediyorsunuz zamanında Atatürk çoğu öldürdüğünden sayılarını arttırma peşindeler Akp de kürtlerden oy kaybı yaşamamak için hiçbirşey yapmıyor zaten tff başındaki mehmet büyükekşi denen herifte kürt hemde ailesinde bir sürü fetöcü vardı ne bekliyorsunuz.Şuandaki Partilerin yatacak yerleri yok Atatürk görse kahrından ölürdü 4.Murat gibi topunu aleme ibret sallandıracaksın acımıycaksın devlette acıma olmaz yapamıyorsan vatandaşlığını alıp ıraka barzaniye yollayacaksın hem ülkenin ekmeğini ye hemde ihanet et yok öyle bişey

   3
   5
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   bir dipnotta ben vereyim kendi ellerinde olan ve kaybedip önem verdiği her yere her türlü imtiyaz imkan ve olanağı yağmur gibi sağlayan malum parti bursayı okadar çantada keklik görüyor ki her anlamda yanlız sahipsiz kimsesiz bırakılıyor. (başka şehir ve semt takımlarına yapılan sponsorluk anlaşmaları borç silmeleri stadyumlarını tamamen yapmaları isim hakkını klübe bırakmaları vb gibi birçok örneği var) dibine köküne sopuna kadar olanları hak ediyoruz, insanlarımız ideolojisi uğruna yanlışa yanlış demeyi unutmuş..

   33
   11
   1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

    Senin bu yorumuna bile troller eksi basmış..sadece Bursaspor sevdalısı olanlar doğruları konuşur..parti yalakalari da propoganda yapar buralarda..işte bu yüzden siyasetin spordan tamamen arınması lazım..çünkü fanatik partizanlar oncelikle partim diyorlar..hiç bir zaman öncelikle Türkiye veya bursa veya Bursaspor demezler.. dertleri bambaşka bunların.

    11
    3
 1. Biz taraftar lar anladık olacakları. Yönetenler anlayamamışlar. Mutlaka bu olanların bir karşılığı olmalı. Sandıkta görecekler karşılığını. BURSASPOR siyasi lerin oyuncağı olamaz.

  36
  12
 2. Oturduğunuz yerden köse yazısı yazacağınıza gidip oraya her şeyi saniye saniye aktarsaydınız. Sizin yaptıgınızı ben de bulup 2.3 cümle eklerim
  Lafa geldiğinde gazetecisiniz.

  17
 3. Bursaspora agir tahrik etmekten ceza cikarsa hic şasirmam,çok sakin düşünüyorum,tezgah çalıstı,bursa nasilsa elde,bari ordaki kopan oylari etkileme pahasina biseyler yapildi,olan oldu,şu saate kadar hic bir bursali yetkilinin kinsma mesaji oldumu,neyse biz unuturuz,herşeyi unuturuz yola devammm.

  15
  4
 4. Bunun bedelini seçimlerde göreceksiniz.Bursaspor kimsenin ne oyuncağı, nede prim yapılacak yer.Bursaspor gerçek taraftarın, yitirilen yüreklerin,5 kulübün ve kurucu üyelerin bu ülkenin takımıdır.Bursaspor un günahı nedir , oradaki futbolcularımızın günahı nedir hesabını verin.Alın size siyaset örgütle, partiyle Bursaspor zarar gördü.Ondan sonra siyaset olmalıymış hadi oradan.Bursaspor bir spor kulübüdür bunu herkes beynine soksun.Siyaseti soksaydı kulübe Rahmetli İbrahim Yazıcı sokardı adam siyasetin içinden gelmiş fayda getirseydi.Seçimlerde yaklaşıyor her parti artık özlüce tesislerine meşhur masaya kurabiyeler pastalar çaylar, omuzlarda Bursaspor atkıları yazık ya söylenecek çok şey var neyse…Bursaspor a güzel hizmetleri olan insanlar küstürüldü çekti herkes elini ayağını neden herkes burnunu soktu Bursaspor a sonuç ortada Rahmetli den sonraki Bursaspor un halini görüyoruz yaşıyoruz.Bursaspor özüne geleneğine dönmelidir.

  7
  1
 5. NASIL BİR SİTEYSE BURSASPOR SİTESİ Mİ ? YOKSA 3 – 5 FETÖCÜNÜN SALDIRI SİTESİ Mİ BELLİ DEĞİL. ADMİN HANGİ GÖRÜŞTEN OLURSA OLSUN SİYASİ YORUMLARI YAYINLAMAYIN.

  6
  5
 6. Bu arkadaş yani serkan yetişmişoğlu denilen zat yalandan yorum yazarak tff ye sallıyor senin şehrinin ileri gelenleri bu maç için önlem alınmasını istemezse şehrin mülki amirleri sesini .çıkarmamış sa tff denilen kurum birilerinden icazet alırsa ve sizin gibi gazeteci müsvetteleri hep beraber üç maymunu oynarsanız olacağı bu olur birde utanmadan çıkıp burda yazı yazıyorsun haytımda bir kez bile sokakta yere tükürmedim ama olmadık bir yerde sana ve senin gibi bir gazeteci müsvettesine raslarsam tam yüzünün ortasına tükürücem burda aklın sıra hedef şaşırtıyorsun bu maç bursanin ileri gelenlerine siyasi ayağına maaşı kadar şerefi olan basın mensuplarına yazar hangi yüzle burda yorum yazıyorsun anlamıyorum biraz edep yahuuuu

  5
  3
 7. TFF BU MAÇI HÜKMEN BURSA YA VERMELİDİR…HATIRLAYIN STADYUMUN DIŞINDA BJK MAÇINDA YAŞANAN OLAYLARDAN ÖTÜRÜ HEM 3 PUANI HÜKMEN BJK YA VVERDİ HEM DE İÇ SAHADA BUNDAN SONRA OYNANACAK MAÇLAR İÇİN BURSASPOR U TARAFTARSIZ OYNATTI..UNUTTUK MU BUNLARI???

  5
  3
 8. Sevgili Bursasporlular yaşananlar çok çok üzücü bizlerin hepimizin hataları ile bu noktaya gelindi en hatasız olanlar orada maç oynamak için yürekli 16 20 yaşında ki futbolcu kardeşlerimiz hepsine helal olsun evet şu görüldü aslında şehir ile Bursaspor bütünlüğü tükeniyor bınun şuçlusu bu takımı bu hale getirenlerdir işin içinde herkesimin yanlışı var 3 milyonluk şehir stadını 30 bin dolduramıyor ise suçlu yu başka yerde aramayalım güc sahiplendiysen ortaya çıkar sen her maç 40 bin doldur o stadyumu bak o zaman kimse sesiz kalabiliyor mu

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu