Bursaspor’dan şirketleşme adımı!

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun programına konuk olan Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu İsmail Ertekin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Deneyimli futbol adamı, yönetim olarak; TFF‘nin, bütün profesyonel kulüplerden istediği şirketleşme çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Federasyon, Ekim 2023‘te biten kulüplere şirketleşme için verdiği süreyi Ekim 2024‘e kadar uzattı.

O nedenle bütün kulüpler, o tarihe kadar bunu yapmak durumunda.

Biz, iyi bir şirketleşme modeli oluşturmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bursaspor da başkanlık sistemi çökmüştür hırsızın huysuzun yol geçen olmuştur maalesef bu sadece Bursaspor’un değil TÜRK futbolunun sorunudur bizim ülkemizde kulübü başkanın eline bırakırsanız oda o kulübü soyar arkadaş olay bu kadar basittir.şirketleşme şart yada vereceksiniz belediye yönetsin kulübü.

  23
  1
 2. 🤣 4’cü kümede düştük ve şirketleşiyoruz bunun aynı tıpa tıp şirketleşme hikayeleri Eskişehirspor’da oynanındı birileri en fazla borç benimdir deyip kulübe çöreklenmeye çalıştı geri kalan hikaye kulüp BAL ligine kaostan düştü orada kenarda 40 haramiler altın gümüş pırlanta halı hotel milyon dolarlık helvacı kağıdı borçlarını her sene 100% faiz koyarak beklerken buradan şirketleşme çıkacak diyenler ancak 7 cüceler rüyasındalar pamuk prenses kim acaba 🤣

  17
  1
 3. Yalnız şirketleşme nin modeli iyisi kötüsü olmaz ki.
  Gereken evrakları teslim eder prosedürleri sağlar ve şirketi kurarsınız.
  Önemli olan kurulan şirketi iyi yöneterek kalıcı olmasını sağlamaktır.
  Taraftarlarımıza bir konuyu hatırlatmak isterim.
  A. Ş. Kurulur kurulmaz borçlar bitecek her şey yoluna girecek beklentisinde olmayalım derim.
  Öyle bir dünya yok.
  Şirketleşmek başka halka arz başka.
  O süreç biraz meşakkatli geçecektir.
  Zaman alacaktır.
  Bilginize.
  BURSASPOR A. Ş kurulmalıdır, önemlidir.

  12
  1
 4. Yapılacak şey aslında çok basit ama borç yükü çok fazla . Belli başlı aileleri bir araya getireceksin kulübü bir kişiye değil 5-6 kişiye hisse usulü ile satacaksin sirket yapacaksın basinada başkan değil ceo koyacaksın kulübü o yönetecek Bursayla alakası olmayan birini getireceksin hatta. Türk futbolunun en büyük sorunu başkanlık sorunu birisi geliyor iyi veya kötü niyetli birşeyler yapıyor gidince bı ton borç bırakıyor kulübün bir şirket olduğunu ortada dönen ciddi bir paranın olduğunu herkes gözardi ediyor kimse kimseye hesap vermiyor herkes kendi şovuna bakıyor . Sonra iş adamlari bize yardım etsin diyorlar bunun yerine Almanya’dan ingiltereden birini getireceksin maaşı belli olacak ödeyeceksin parasını kulübü yönetsin

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu