Bursaspor’da kimler başkan adayı?

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu’nun köşe yazısıdır.

Bursaspor’da olağanüsü kongre tarihi yaklaştıkça adaylar da yavaş yavaş çoğalmaya ve şekillenmeye başladı.

Malum…

3 aday zaten bir süredir var:

Raşit Barışıcı,

Bekir Ön,

Ersoy Saitoğlu.

Bir de kendi üyelik durumu uygun olmadığı için yönetimine başkan adayı arayan Melik Ramisoğlu‘nun adı geçiyor…

SİNAN BÜR ADAY OLDU

Son olarak;

Yeni yılın 2. gününde, Bursaspor’un efsane kaptanlarından Sinan Bür adaylığını ortaya koydu.

Sinan Kaptan’a; Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği (BPFDD) de destek verdiğini ve birlikte seçime gireceklerini açıkladı.

Ardından da Bür için; noterden gerekli olan 100 imzanın toplanmaya başladığı bildirildi.

Söz imzalarda açılmışken…

Bu imzaları verecek üyelerin de, oy kullanmaya haiz ve 2023 aidatlarını yatırmış olmaları gerektiğini vurgulamak istiyorum.

DERNEK ÜYELERİ VE İŞ İNSANLARINDAN LİSTE

Öğrendiğim kadarıyla, Sinan Bür’ün listesi; tecrübeli teknik adamlarının yer aldığı dernek üyeleri ile bazı iş insanlarından oluşacak.

Bu konuda, bazı eski Bursaspor yöneticileriyle görüşmelerin başladığı bilgisi var.

Sinan Bür ve dernek yönetiminin, liste çalışmaları ve maddi destek arayışı konusunda, 6 Ocak’tan önce bir basın toplantısı düzenlemeyi planladığını da aktaralım.

ORHAN ÖZSELEK MODELİ

Sinan Kaptanın, eski takım arkadaşı rahmetli Orhan Özselek’in başkanlık yaptığı dönemdeki gibi; meşaleyi yakmak ve “güven ortamı” oluşturmak istediğini biliyorum.

Bu arada…

13-20 Ocak’ta yapılacak olağanüstü kongre öncesi, yeni tüzük gereği, başkan adayları, resmi başvurularını 6 Ocak Cumartesi günü Özlüce’ye giderek, Divan Başkanlık Kurulu’na verecek.

LİSTELER İSE 10 OCAK’TA VERİLECEK

Ancak başvurusunu yapan başkan adayları, resmi yönetim kurulu listelerini ise 10 Ocak Çarşamba günü Divan Kurulu’na teslim edecek.

Aynı gün, varsa Bağımsız Denetleme Kurulu ve yeni oluşan Hukuk Kurulu adayları da Divan’a başvuru yapacak.

Bunları da belirtmekte fayda var.

BİR BAŞKAN ADAYI DAHA…

Bu arada Sinan Bür ve listesinin yanı sıra başka bir adayın liste çalışması da var bir süredir…

İçlerinde, Bursaspor’un eski yöneticilerinin de olduğu belirtilen yeni listenin ve başkan adayının, perşembe veya en geç cuma günü netleşeceği kulislerde konuşuluyor.

Başkan adayının adı henüz netleşmediği için şu an herhangi bir isim veremiyorum.

Ayrıca…

Belki, son dakikada başka adaylar da çıkabilir…

Ali Ay cephesinde ise şu an için bana gelen somut bir gelişme yok.

Bunlar kongre kulisleri…

Ancak, 6 Ocak’a kadar köprünün altından daha çok sular akar!

BİRLEŞMELER DE OLABİLİR, ÇEKİLMELER DE…

Mayıs ayındaki olağan genel kurula kadar 4 aylık süre için seçilecek yeni yönetim için, bu süreçte; adaylar arasında birleşmeler de olabilir, çekilmeler de…

Onun için, önümüzdeki 4 gün çok ama çok uzun olacak besbelli…

Son olarak şunu da vurgulamakta yarar var:

Bursaspor yönetiminin, genç futbolcuların satışı için malum kulüplerle yaptığı pazarlıkları 29 Kasım’dan bu yana ilk kez yazan bir gazeteci olarak, bütün haberlerimin arkasındayım.

Zira, bu görüşmeleri birinci ağızlardan aldım.

Sonuçta, bu temasların doğru olduğunu yönetim de çok iyi biliyor.

Hatta Başkan Günay, dün “Evet, oyuncularımıza teklifler var” diyerek, zaten bu haberleri, üstü kapalı da olsa, doğrulamış oldu.

ONUR MADALYAMDIR

Bu noktada, tarihe not düşmek gerek…

Eğer, genç şampiyon oyuncuların satılmasına engel olduysam, bu benim onur madalyamdır.

Bu, böyle biline…

HER TÜRLÜ SIKINTIYA RAĞMEN…

Bir de…

“Bursaspor’a kimse sahip çıkmıyor. Hani nerede adaylar?” diyenler, olağanüstü kongre kararı alındıktan sonra -4 ay için bile-adayların nasıl ortaya çıktığını görmeye başladı.

Hem de 3 puanı silinmiş, düşme hattının dibine inmiş, transfer tahtası açılması zor görünen, büyük borcu ve sıkıntıları olan bir  kulübü yönetmeye talip oluyorlar!

ALTIN ÇAMURA DÜŞSE DE…

Neden?

Çünkü;

Bursaspor, her türlü sıkıntıya rağmen çok büyüktür!

Her türlü itibar suikastine rağmen;

Markası ve temeli güçlü bir şampiyon armadır.

Atalarımız ne güzel söylemiş:

Altın çamura düşse de, değerini kaybetmez!

Ama tenekeyi parlatsan bile çeyrek altın etmez!

Bilmem anlatabildim mi?

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   Adam aday olmak icin süre tanidi. O süre coktan doldu. Bu saatden sonra aday olanlarda kendi reklamlarini yapar.. Recep Günay ve ekibi öldürücü darbeyi hemen cekilmeyerek coktan verdi.

   4
   9
  2. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   O zaman dedi şimdi kongre kararı alın gelicem, şimdi almazsanız daha sonra çok isteseniz bile olmam dedi. Adam bunu 5-6 ay önce dedi. Şimdi gelen başkan 4 ay sonraki kongrede başkan olamayacak. Neden 4 ay sonra gelmek varken şimdi gelsin 4 ay sonra gelen gelecek sene için gelir, şimdi gelen bu sene için. Siz recep yalaka tayca yüzünden kongre kararı alınmadı 5-6 ay önce

   4
   5
   1. @Kongre yorumuna yanıt olarak

    Ali ay şimdi aday olup 4 ay sonra kaybedecek mi diyosun ya bi git allahını seversen aday çıkmıyo kim 4 ay sonra ali ayı yenecek kafanmı güzel recep günaha bu kulüp nasıl kaldı kimse aday olmadı diye

    4
    3
    1. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

     Recep günay kalınca ali ay istifa et ben adayım dedi. o zaman nerdeydiniz recep günay yalakası. şuan gelen yönetim 4 ay geçiçi yönetim bunu tüm bursa biliyor, bilerek yaptı recep günay, senin kafan güzel herhalde asıl, 4 ay sonra 3 tane aday var şuan aç bak gazete oku internetten haber oku bu kadarda bilmeyen birisi olma. bu 3 adaydan 1 tanesi sanayicilerden biri şimdi gelmeyeyim düşersek bizden bilirler diye gelmiyor. 1 tanesi adanur, öbürüde yazıcı.

     1
     2
     1. @kongre yorumuna yanıt olarak

      bizde diyoruz ki o zaman ali ay neden aday olmadıda.Recep günay açıklamalarından sonra aday olucam dedi Rahmetli yazıcıdan sonra elle tutulur tek yönetim geldi o da banaz(sportif başarı yoktu lakin yavaş yavaş dosyaları azaltmışlardı.sonrasında skorcu tayfa ve paraları kesilen taraftar denen şahıslar istifaya davet etti ettiler ne oldu aday olanlar reklam yapıp çekildi recep günay adaylığını koydu kayyuma kalmasın diye bakın amaçları belli sağ veya sol fark etmiyor yazıcı sonrasında başkanlar çok para götürdü timur noyan , lemi keskin , hüseyin akdemir gibileri başkan adayı oldular ama seçilmediler nerede yağcılık yapan ve para aklayan varsa aday oldu şimdide seçim zamanı gelmiş bozbey çıkmış bursasporun yanında olacağız diyor afedersinde buna gülerler zamanında neden aday olmadınız hükümetin adamları aday olurken neredeydiniz diyarbakır olaylarında paçavralı neden yanımızda olmadınız.Alinura gelelim katlı otopark gitti hükümet yanlısı adamlar getirildi kulübü mahvettiler arsaları benzinlik vs gitti ama ses çıkmadı onu geçtim diyarbakır olaylarında yanımızda olmadılar kürtlerin oyunu almak için zaten tff başkanı bile kürt bakanlar laz veya kürt ben ırkçılık yapmıyorum ama adam kayırma çok bakan vardı togg gelen ne oldu seçim bitti ortalıkta yok bizi bursayı kimse büyükşehir yerine bile koymuyor

 1. hangi adayın projesi, planı, programı, kaynağı, şirketleşme durumu ile ilgili bir çalışması var. genel kurulda yarımşar saat sunum yaparak belgelerle anlatsınlar, sonra oylamaya geçilsin. yoksa klüpte bir tur bende bineyimcilik bitmez..

  11
  2
 2. Sayın yazar,
  Futbolculara teklif gelmesi doğal bir süreçtir, teklifin gelebilmesi için de yönetimle temasa geçilmesi esastır. Ancak yönetimin bu teklifler sonrası bonservis çalışmaları yapıp pazarlık masasına oturması durumu varmış gibi lanse etmeniz taraftarı yönlendirip galeyana getirme çabanızdır, yapıcı bir tarafı yoktur. Eyleminiz pek matah birşeymiş gibi devamında “onur madalyasına dönüşmesi” ise sizin adınıza yıkımdır, utanç vesilesidir. Azıcık empati ve destek lütfen…

  5
  1
 3. Hayır anlatamadınız. Bu durum ”Altın, çamur ” durumu değil, Bu olay ” Bursaspor un battığını , şu anda küme düştüğünü tüm camia nasılsa biliyor, bu sebeple kimse beni/ bizi suçlu ilan edemez , bende / bizde gündemde oluruz.” düşüncesinin hakim olduğu durum. Bunun kanıtı da talip olanların hiçbirinin borçları ödeyecek ve transfer yapacak hali yok. Olanlar zaten zaten aday olmuyor.

  4
  1
 4. Tek bir kişi başkan olmak yerine bir kaç kişi birlikte başkanlık yapıp güçlerini birlestirmeli.

  3
  1
 5. haftaya salı gününden itibaren aday olduğunu açıklayanlar yeterli kamuoyu desteği bulamadığımız için adaylıktan çekiliyoruz diye açıklama yapmaya başlarlar.yap reklamı sonra çekil kenara.bu kadar borç yükü varken hiç kimse başkan olacak kadar keriz değil.20 ocaktan sonra kayyum atanır ve birkaç hafta içinde de kulübün iflası verilir.alacağı olanlarda 1 er bardak soğuk içerler.haydi şimdi herkes şunu söylesin.DÖNÜLMEZ AKŞAMIN UFKUNDAYIZ,VAKİT ŞİMDİ ÇOK GEÇ.

  2
  3
 6. Ya Ali ay mı arkadaş hiç mi ders almadınız hiç mi bıkmadınız ulan benim serzeniş ettiğim başkanı geçtim arkadaş zaten adam değil o ayrı ya murat belamisin bilader ne yüzsüzsün defol git lan konulacaktır zaten seni amatör küme takımına almazlar yüzsüz.

  1
  4

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu