Bursaspor’a 21 milyon 600 bin ₺ kaynak!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası düzenlediği toplantıda yapılacak olan kaynak miktarını açıkladı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay yeşil-beyazlı kulübe 21 milyon 600 bin ₺ kaynak yaratılması planlandığını açıkladı. Pazartesi banka hesapları açıklanacak ve yardım toplanmaya başlanacak

Bursaspor için Bursa Valisi Yakup Canpolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun girişimleriyle başlatılan yardım kampanyasında bugün önemli bir adım atıldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Altıparmak ek hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eski bakanlardan-milletvekili Hakan Çavuşoğlu, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan katıldı.

Toplantıda İbrahim Burkay, Bursaspor’un yeniden süper lige denmesi için 216 bin forma alınmasını hedeflediklerini söyledi. BTSO Başkanı İbrahim Burkay yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bursa iş dünyamız adına sizleri selamlıyorum. Ortak değer Bursaspor’u hak ettiği yere taşımak için #YenidenBüyükBursaspor hareketi için bir araya geldik. 1963 yılı sadece bir tarih değil, bir büyük kentin ortak duygularla kenetlendiği milattır. Mesut, ErselNejat’ların daha nice efsanelerin doğduğu takımdır. Merhum İbrahim Yazıcı başkanlığında süper ligde adını şampiyon olarak yazdırdı ve şampiyonlar liginde gururumuz oldu. Geride bırakılan 10 yılda büyük sevinçlerin yanı sıra alt lige düşmenin üzüntüsünü yaşadık. Altın çamura düşse de değerini yitirmez. Bursa iş dünyası olarak takımımıza inandık ve sürekli destek olduk. Kombine kampanyaları, forma satışına kadar Bursaspor’un düzlüğe çıkartacak kampanyalarda en ön sırada yerimizi aldık.”

İŞ DÜNYASI YIPRATILDI

“Yeşil beyaz renklere gönül veren iş insanlarını takdir etmek yerine menfaat çıkarı peşindekilerle kutuplaşmayı esefle takip ettik. Takımımızı layık yere taşımak hepimizin hedefi olmalı. Bursa iş dünyasının hedef alındığı kirli bir organizasyon yaşadık. Her destek projesinde Bursaspor’un yanında yer aldık. BTSO Bursa’mızın üretim, sanayi ve ticaret kültürüne güç katmak için uğraşan kurumdur. Bursaspor’u yeniden süper lige taşımak için hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Bursaspor ancak iş dünyasının öncülüğünde, yerel yöneticilerin destekleriyle bu noktaya çıkacaktır. Bu kampanya bursa gibi büyük şehrin takımını en üst ligde iddialı durama getirecek. İş dünyası ile görüşüp yol haritamızı belirledik.””

BANKA HESABI AÇIKLANACAK

“Bağışlanacak bağışlar Bursaspor’u düzlüğe çıkartacak ilk adım olacaktır. Kulübün içinde bulunduğu özel sektör olarak toplanacak parayı takımımıza aktarmaktır. İş insanları en yüksek katkı sağlamak için çalışacağız. Özel sektör temsilcileri, 100 bin firma 10 milyon TL’lik meblağ, Büşyükşehir ve 17 belediyemizde büyüklükleri oranında katkı yaparak 80 bin formalık katkı sağlayacaktır. Esnaf odaları, akademik olarak 10’ar bin olmak üzeri 20 bin forma. Taraftarlarımızdan 16 bin forma ile katılmalarını bekliyoruz. 216 bin forma ile 21.6 milyon TL’lik katkı hedefliyoruz. Transfer için gerekli katkı sağlayacak. Alt yapı takımımızı desteklemeyi hedefliyoruz. Bursaspor sevgisini her fırsatta gösteren sevgi  eylem gerektirir. Her yıl 1 milyon ceza ödenmesini Bursaspor’luyum diyen hiç kimse içine sindiremez. Taraftarın centilmence takımın yanında olup, stadı doldurup desteklemesini bekliyorum.”

31 OCAK’A KADAR BİTECEK

“Toplanan bağışlarla 31 Ocak tarihine kadar devam eden teknik heyetin talebi doğrultusunda istenilen oyuncuları kadromuza alacağız. Taraftarların beklentisi bu. Alt yapı takımımız bu bütçe ile masrafları karşılanıp Türk futboluna kazandırılacak. 1 Haziran’da düzenlenecek gece ile Bursaspor’a desteğimiz devam edecek. Yönetim sistemini belirlemek Bursaspor kulübünün kongresinin belirleyeceği olaydır. Yardım ve bağışlarla şirket yapısına ulaşması şart. Yıllardır konuşulan şirketleşme konusunun bir an önce hayata geçirilmesini dikkate sunmak istiyorum. Bursaspor büyüktür. Büyük kalmaya devam edecektir. Takımımıza destek vermeye davet ediyoruz.”

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan İbrahim Burkay şöyle devam etti:

“Doğum tarihimle Bursaspor’un doğum tarihi aynı. Genel kurul üyesiyim. Tek oyumla benim etkim budur. Ali ay 16 yıldır sivil toplumda görev yaptığım bir abim. Bursaspor yönetimi ve başkanla ilgili belirlemek mümkün değil. Basında da bu konuda yapılmış çalışma yoktur. Ekonomiye değer katanlar ödül töreni ekonomik verilere göre yapılır. Ali bey 2019 ‘da değil 4 yıldır hep ödül alıyor. En çok vergi verenler ödülüdür. Vergi dairesinde gelen listeye göre ödül veririz. Farklı değerlendirilmesini doğru bulmuyorum. Biz şahıslara değil, Bursaspor’a yardım ediyoruz. Başkan kim olursa olsun fark etmiyor. Genel kurulun seçtiği başkan ve yönetimimizdir.”

ÇARE ŞİRKETLEŞME

“Türk futbolunun içinden çıkamadığı açmaz. Bursaspor öncü olacak. Birkaç takım var incelemesini yapıyoruz. Bursaspor sevdalısı iş insanlarından oluşan ekip oluşturuyoruz. Genel kurul ve divanın çalışması önemli. Süper Lig ile birlikte yürütülmesini doğru buluyorum. Bursaspor’un marka değeri önemli. Bursa’nın tüm dinamikleri birlik ve beraberlik içerisinde. Bursaspor’un genel kurulunun seçtiği her yönetim bizim yönetimimizdir. Masadaki hiçbir kimse bu yönde düşünmez. Biz oyumuzu kullanırız. Büyük Bursaspor’un ortaya çıkması için kısa orta uzun vadede destek istendiğinde katkı koyacağız. Banka hesapları pazartesi açıklayacağız. Hocamızın seçtiği futbolcuları alacağız. Ara transferde bizi süper lige çıkartacak isimleri kazandırmak.”

DİREKT YARDIM YAPAMAYIZ

“BTSO yarı kamu niteliğinde. Kurum olarak sportif faaliyetlere yardım yapmamız kanunen mümkün değil. Forma, kombine kampanyaları iş dünyasından oluşan desteklerden oluşan kaynaktır. Bunu BTSO olarak vermeyecek üyeler verecek. O açıdan bu süreçte kanunen sıkıntı olmayacak. Bursa’nın yanında olduk. Kimi takdir eder., kimi yetersiz bulur. Piyasa şartlarında destek olacak iş insanlarının kendi sorunları var. Buna rağmen Bursaspor sevgisi olmasa desteği kabul etmezler. Bursaspor’un sevgi ile sahiplenmesi bizi mutlu ediyor.”

47 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Samet yorumuna yanıt olarak

   Herşey güzelde 31 ocak nedir ya.. Şurda 17 maç kalmış. Transferler kampa yetişmezse alışana kadar lig biter

   1
   1
  2. @Samet yorumuna yanıt olarak

   Her yıl 1 milyon ceza ödenmesini Bursaspor’luyum diyen hiç kimse içine sindiremez. Taraftarın centilmence takımın yanında olup, stadı doldurup desteklemesini bekliyorum.”(bu bölümü okudunuz dimi kufreden saaya madde arkadaşlarım merdıcenlere öbeklenen arkadaşlarım )

   2
   1
  3. @Samet yorumuna yanıt olarak

   bu haber,”İbrahim Burkaymı Bursaspora destek olacakmış peh”diye dalga gecen @Eski Bursasporlu rumuzlu eziğe kapak olsun.Şimdi git limonlu soda iç @Eski Bursasporlu anca sindirirsin.

   18
   12
   1. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

    Başta BTSO olmak üzere taşın altına elini koyan esnaf odalarınada bir Bursaspor taraftarı olarak teşekkür ediyorum
    Peki yönetim kurulu ve Bursaspor için tüm servetimi koyacağım diyen mesut Mestana kaç adet forma yazıldı ?
    Ne kolay bedavadan orda başkanlık yapmak…
    Taşın altına elinizı koyun .Öyle beş parasız başkanlık olmaz…

    1
    1
 1. Bağış istesi oluşturulmalı
  Uludağ içecek=300 bin tl
  Sütaş=0 tl
  Aroma=100 bin tl……………gibi
  Bizde bilelim hangi şşrket,şehrinin takımına sahip çıkıyor.ona göre hareket edelim.

  88
  2
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Ve evet geçen hafta küfür edildi hakaret edildi bayada bir bel altından. Çoğu zaman insan biraz soğuk kanlı kalmalı ve kendisi araştırmalı ondan sonra eleştiri yapılmalı. Şimdi bakalım asıl yardım yapılacakmı ve ne kadar kimler yapacak. Ondan sonra eleştirimizi yaparız ve taraftar olarakta takımı düzgün bir şekilde destekleriz kulübe ceza getirtmeyiz

   19
 2. Allahuekber paraya bak 🙂 sabah sabah cok sevindim bu sene allahin izniyle cikacagiz bu cehennemden donusumuz muhtesem olucak insallah

  66
  3
 3. MAÇA GELMİYORSUN
  FORMA ALMİYOR SUN
  16 TL SMS ATMİYORSUN
  VE UTANMADAN 20 MİL.TL.YIDE KUCUMSEYWCEKSİN
  GEÇEN YIL BURSASPORUN TÜM YIL STAD GELİRİNİN
  11 MİL.TL BU YIL ŞİMDİYE KADARKİ STAD GELİRLERİNİN
  İYİMSER RAKAMLA 4 MİL. OLDUĞUNU BİL.
  BUNDAN SONRA SADECE BURSASPORA BENİM NE KATKIM OLABİLİR DE OLAYI BÖYLE DEGERLENDIR
  YADA KENARA ÇEKİL GÖLGE ETME

  51
  2
 4. Kanalda bağış organizasyonu yapılması lazım bu şekilde 50 60 milyon kaynak elde edilir görürüz o zaman hangi Bursa firmaları bu takımı seviyor

  44
  6
  1. @Bursa16459 yorumuna yanıt olarak

   Neden hep birilerinden bişey bekleriz ki bilmem sen ben taraftar olarak her maç cıkışı storeden ufak tefek bişeyler alsak ,tribünde küfür olmasa ceza yemesek ne kadar katkı saglarız ekonomik olarak klube herkez taşın altına elini lotması lazım ama 10 tl ama Bin tl herkez kendine göre destek olması gerek Ben BURSASPORLUYUM Diyen herkez…

  1. @Harbici yorumuna yanıt olarak

   Ön protokol diye bir şey var. Yeter ki kaliteli oyuncular alınsın. Bağışın geleceği kesinse kısa vadeli borç alır yönetim bir şeyler yapar elbette

 5. Birisi Allahu Ekber paraya bak çıldırcam demiş hahahah abi bu para borcumuzun yüzde 10u bile değil işe yarar bi noktada evet de neyin kafasındasınız ya 🙂

  19
  73
 6. KULUBUN BU KADAR BORCU KARŞISINDA BU MEBLAG BÜYÜK BİR MİKTAR DEGİL AMA…OLSUN…..BURSA SPORUN ŞU ANDA SICAK PARAYA İHTİYACI VAR…ŞU PTT LİGİ İÇİN…FİFAYA ÖDENECEK BİR MİKTAR PARA,KOVULAN ESKİ TEKNİK DİREKTÖR VE FUTBOLCULRA ÖDENECEK PARALAR VE KALANLARLA ŞAYET AKILLI ARA TRANSFER YAPARLARSA ALINACAK FUTBOLCU VE ELDEKİ FUTBOLCULAR İÇİN ŞİMDİLİK İDARE EDER..TÜM HESAPLAR SÜPER LİG İÇİN OLMALI..ŞAYET SÜPER LİGE ÇIKILIRSA AKILLI YÖNETİMŞAKILLI TRANSFERLERLE YAYICI KURULUŞ VE SÜPER LİG SPONSORLARI İLE BURSA SPORUN BORÇLARI ÖDENİR HALE GELİR…YOKSA SONUÇ ÇOK AMA ÇOKK KÖTÜ OLUR….GAZİANTEP VE MERSİN İDMANYURDU ÖRNEGİ GİBİ………

  15
  1
 7. Bu şekilde yapılırsa kimin ne yardım yaptığını bilemeyiz bu şekilde işlerine geliyor çünkü ekranlarda atıyorum ileri gelen bir firma destek vermeyince tepki alacak danışıklı dövüş resmen.

  13
  2
  1. @Samet yorumuna yanıt olarak

   Ya kardeş ne yapacaksın kimin ne kadar yardım yapacağını, isteyen yapar istemeyen yapmaz bu kadar. BTSO üyeleri bu yardımı yapacak diyor işte teşekkür et geç.

 8. 21 milyon tl, eski alacaklılara gider, futbolcuların benzin parasına gider, menejerlere gider konu kapanır. Elektrik faturasını bile ödemeyip, daha çok borçlanan başkanlara gider. Çocuğunuzun rızkını bu heriflere vermeyin gidin tatil yapın sosyal olun. 500 M borç takan Ali Ay Miamide siz erdek sahilinde.

  10
  25
 9. Yaraya pansuman olur, ama yaratılan hava- yapılacak organizasyon varsa biz yaparız- başkası yapamaz havası. Çare şirketleşme mi, belki de evet. Asıl olan, Bursaspor paydaşlarının siyasi vs düşünceleri bir kenara bırakıp, 3 milyonluk şehri ve amatör altyapısı dahil bir organizasyon – planlama ile Bursapor üst kimliğini oluşturması, kazan-kazan yapacak ortaklık yapısı ile ciddi-kurumsal bir kulüp oluşturulmasıdır. Bursaspor altyapısı sadece Bursaspor altyapısı değil, tüm Bursa- Bursasporun altyapısıdır. Yeter ki bu değerli insan kaynağını, eğitim ve sporla birleştirelim. Bu sen yaptın- ben yaptım kısır döngüsünü bırakmak kaydı ile hiç de zor değil.

 10. Bu masallar hep vardı ve de hep olacak !
  Herkes Bursaspor iyi yönetilmiyor diyor ve bunu diyenler işadamları ..şimdi bizim dinamitlere sorsan hepsi sahtekar Ali Ayı abi biliyor…madem abiminiz önceden diyemediniz mi bu O.ç na abi yapma etme Bursaspor’umuzu öldürüyorsun diye..O ç Bursaspor’un herşeyini yedi bitirdi ve defolup gitti arkasında enkaz bile bırakmadı ki enkazı satıp hiç olmazsa Süperlig de kalalım..bir Sivas,Malatya,Antep,Kayseri yi geçtim bir Erzurum kadar bile olamadık..
  Yardım etmek kanunen yasak diyorsunuz peki İstanbul ve Ankara takımlarına nasıl yardım ediliyor hem
  de sizin dediğinizin 10 20 katı..Adamlar bir de gazeteler de poz veriyor örnek Ali Koç Abiniz
  Feneve verdiği parayla 10 tane Bursaspor kurtulur lütfen bizi Aptal yerine koymayın…

 11. Taraftar zaten forma kampanyası kombinesini alıyor sen nakit bağış yapta kampanya görelim btso bol keseden atmayın canlıyı görelim düşün BURSASPORUMUZUN ÜSTÜNDEN ŞEHİR DİNAMİKLERİ

 12. Taraftar için 16 bin forma alınabileceği hesaplanmış bakalım taraftar kaçtane forma alıcak sağda solda yorum yapmakla olmuyor bu işler

 13. millet cosmus yine de bu para Stancu’nun bize maliyetini bile karsilamiyor. Hangi ruyadasiniz birader, Korustan gelir, Bolukbasi gelir, Ay gelir kulluk kolelik yaparsiniz, birisi 3 milyon Euro bagislar kulup kurtuldu sanirsiniz. Kulubu batiran bu cahil cuhela taraftar grubu hala uyanamadiniz.

 14. BUNDAN SONRA
  YAPILMASI GEREKEN
  MESTAN,A DÜŞEN GÖREV
  TRANSFERLERDEKİ HAMLE ÇOK DİKKATLİ YAPILMALI YUZDEYUZ KATKI ALINACAK OYUNCU ŞART
  BIR DİĞERİ
  SAHA DIŞINDA DEMİRSPOR VE ERZURUMA ÇOK DİKKAT ETMELİİ VE HAKEMLER ASLA İLK YARIDA DAVRANDIĞI GİBİ
  DAVRANAMAMALI
  TARAFTAR İSE

  TALEP EDİLEN 1,6 MİL. İÇİN SEFERBER OLMALI HIÇBİR BAHANEYE SIĞINMADAN K.GUMRUK MAÇINDA YERALMALI
  VE ASLA KUFURETMEMELİ ETTIRMEMELİ
  BUNU BASARIRSAK 1 HAZIRAN GECESİ YENIDEN VAROLUŞU KUTLARIZ

 15. Yönetime ve bursaspora sahip çıkanlara sallayan avantajilar maça bedava deplasmana bedava bir tanede forma alayım klübe faydam olur diye düşünmeyip mevcut yönetime btso ‘ya işadamlarına sallayanlar düşün lan bu klubün yakasından artık sülükler düşünde klüp bursapsor istediğimiz yere gelsin inşallah

 16. Yahu,aklımızı peynir ekmekle mi yedik,matematikten nefret ede ede çarpma bölme yapmayı da mı unuttuk.taraftarı,basını,sanayicisi basit bir hesabı yapamıyor mu. yoksa ben boşunamı kıllanıyorum.
  Beyler bayanlar,merdivenden kayanlar,216 bin forma tanesi 100 liradan 21 milyon altıyüzbin ciro yapar evet de,kappa bu formaları öpücükle mi veriyor kulübe,kulübe kalsa kalsa forma başı 40 lira kalır ki onca forma satışı tut ki oldu kulübün kasaya girecek para 8 milyon civarı bi şey olur.Bu kampanya bursasporu değilde,kappa firmasını kalkındırma kampanyası olur.
  forma morma yerine çok daha ucuz maliyetli objeler mesela futbolcu imzalı tam destek temalı seramik kupa gibi bir nesne, tanesi 100 liradan satılmalı,sonuçta parayı veren yardım gayeli alışverişte bulunduğunun bilincinde.

 17. Bu bahsedilen paranın ne kadarı kâr o önemli sonuçta bildiğim kadarıyla bu formalar bedava yapılmıyor. 10 milyon anca para kalır belki daha azı

 18. Vallahi bu sene forma alma niyetim yoktu, fakat illk Karagümrük maçında gidip formamı alıp stadyuma öyle gireceğim.BAŞKA BURSASPOR YOK.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu