BTSO toplantısında neler yaşandı?

Öyle veya böyle... Bursaspor camiasının en önemli özelliği -bazen zor da olsa- sıkıntılı zamanlarda kenetlenmesidir...

İşte taraftar…

18 Aralık’ta şehirde yaptığı #BaşkaBursasporYok sloganıyla, coşkulu bir yürüyüş yaparak, “yeniden kenetlenme” fitilini ateşlemişti!

Bursa iş dünyası da, son anda ertelenen Bursaspor’a Destek Gecesi’nden 1 hafta sonra dün somut olarak desteğini ortaya koydu.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, merakla beklenen destek açıklamasını yaptı.

“Yeniden Büyük Bursaspor” sloganıyla Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde başlatılan destek kampanyasında,  iş dünyası, yerel yönetimler, esnaf odaları ve akademik odaların katkılarıyla ortaya çıkan destek rakamı 20 milyon lira.

Eski parayla 20 trilyon…

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, taraftarın da 16 bin forma almasını beklediklerini ve toplamda bu rakamın 21 milyon 600 bin lira çıkmasını tahmin ettiklerini açıkladı.

BU ŞARTLARDA 20 MİLYON LİRA ÇOK ÖNEMLİ

Açıkçası…

Günümüz ekonomik şartlarında 20 milyon nakit para çok önemli…

Hele hele, kulübün meteliğe kurşun attığı ve transfer yapmak için Vergi Dairesi’nden “borcu yoktur” kağıdı alması gerektiği şu kritik günlerde yeşil-beyazlı kulübe “can suyu” olur.

Malum…

Futbolcuların ve personelin geriden gelen maaşları var…

İbrahim Hoca haklı olarak transfer istiyor.

Bütün bu işler de “çakıl taşı” ile yapılmıyor!

BTSO’daki toplantıya; Burkay’la birlikte AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursaspor Başkanı Mesut Mestan da katıldı.

Heyet adına BTSO Başkanı açıklamalarda bulundu.

 

KİMİN, NE KADAR VERECEĞİ BELLİ

Hazırladığı konuşmayı okuyan Başkan Burkay, kampanyadan sağlanacak destekle, teknik direktör İbrahim Üzülmez’in istediği 3-4 futbolcunun alınmasını da hedeflediklerini söyledi.

Başkan Burkay’ın açıkladığı rakamlara göre;

BTSO üyeleri 10 milyon lira,

Büyükşehir ve 17 ilçe Belediyesi 8 milyon,

BESOB 2 milyon,

Akademik Odalar 2 milyon lira olmak üzere…

Toplamda 20 milyon lira, pazartesi gününden itibaren camiaya duyurulacak olan Banka hesaplarına yatırılacak.

OKSİJEN ÇADIRI’NDAN ÇIKARTIR 

Bağımsız Denetleme Kurulu’nun resmi borcu 447 milyon lira olarak açıklanan Bursaspor’un, ekonomik anlamda “oksijen çadırından” çıkması adına, toplanan bu miktarın ne kadar önemli olduğunu iyi idrak etmeliyiz.

Bugünkü şartlarda, bu destek kampanyasına katkı koyan tüm paydaşları ve iş dünyasına teşekkür etmek gerek.

HAYDİ MESTAN YÖNETİMİ, SIRA SİZDE

Bu noktada, Bursaspor yönetiminin, taraftara önayak olması adına, forma kampanyasına, “hatrı sayılır bir rakamla” katılması bence çok şık olur.

Açıkçası, Mestan yönetimin, bu önemli günlerde, “çorbada benim de tuzum olsun” diyerek, kampanyaya katılması sizce de hoş bir adım olmaz mı?

Söylemeye gerek yok:

Ben zaten, taraftarın, her zamanki gibi “vazgeçilmez sevdasına” sahip çıkarak Bursastore’lara koşacağına yürekten inanıyorum.

“ŞİRKETLEŞMEK GEREK”

Başkan Burkay, Bursaspor’un dernek statüsünden şirket statüsüne geçerek, güçlü ve profesyonel yönetimle daha çağdaş ve şeffaf yönetilmesi için adım atılması gerektiğini vurguladı.

Anladığım kadarıyla bu şirketleşme “halka arz” tarzı yapılmak isteniyor.

Buradan şu anlam çıkıyor.

“BALIK İSTEME, BALIK TUTMAYI ÖĞREN”

Bursaspor Kulübü, sürekli “bana balık verin” şeklindeki “gelirsiz” tarzından, “balık tutarak” kendi kendisini doyuran bir yapıya büründürülmesi planlanıyor.

Hatta, “şirketleşme” konusunda kulüpte profesyonel kişi veya kişilerin teknik bir çalışma yapmasının öngörüldüğü haberleri geliyor.

Tabii ki, bu konuda karar alma yetkisi, Bursaspor Genel Kurulu’na ait…

Umarım, “yeniden Büyük Bursaspor” kampanyası, adı gibi büyük bir başarıyla tamamlanır.

Özetle;

-Futbolcular, alacakları yatırılarak memnun edilirse…

-Üzülmez ve camia, “nokta atış” şeklinde yapılacak ara transfer takviyesiyle “sevindirilirse”…

-Taraftar da, pazar akşamları 7’de oynanacak olan Karagümrük ve Eskişehirspor maçlarında Timsah Arena’yı en az 20 bin kişiyle doldurursa…

Ki, artık ben buna inanıyorum..

-Süper Lig’e dönüş yoluna en önemli kilometre taşları, bu çok önemli hamlelerle döşenmiş olur.

Hep diyoruz ya;

Bu camia, yeniden kenetlenirse, aşamayacağı engel yoktur, diye…

2 Mayıs’ta “eve dönüş biletini” alabilmek için…

Yeter ki, artık “armudun sapı, üzümün çöpü” demeden birlik olalım!..

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sisteme bakın sisteme. Sistem mükemmel. 2015 Şenol Güneş’in takımındaki ilk 11’den birçoğu (takımın tüm iskeleti) sezon bitiminden sonraki kısa süreçte satıldı. Ozan.,Fernandao,Volkan,Serdar,Behiç, Bakambu, Şener, Belluschi. Bu satışlardan büyük paralar girdi kulübe. Bu satışlarla elde edilen büyük gelire rağmen(verilen bilgiye göre 23 milyon) .Mestan öncesi borç 447 milyon. Yani, 4-5 yıl içinde Bölükbaşı+Ay’ın eseri= 447+23=470 milyon borç.Bu para nereye gitti? Cevap var mı? YOK. Bu paralar süper ligde şampiyonluk için harcandı. Bu dönemde birçok yıldız alındı ama olmadı. Borç bu yüzden oldu diyebilseler keşke. AMA O DA YOK.İbrahim Burkay şirketleşmeden bahsetmiş. Çok doğru ancak düğün geçeli uzun yıllar oldu. Kınayı neremize sürsek? Elde kalan kına çürüyüp çöpe atılmadan profesyonel spor kulüplerini dernek statüsünden çıkarmak gerek.

  47
  2
  1. @LEBUR yorumuna yanıt olarak

   23 milyon TL değil 23 milyon Euro. Yani kaçan para çok daha büyük. Bakambu 7.5+ozan 7+enes 4.5 (3 milyon paund)+şener 1.5+volkan 2.5 milyon Euro. Şuanki parayla 160 milyon TL. Alınan topçulara verilen para sadece 5. Sutter 1.8+ Dsuzak 1.6+ Necid 1+ Perulu sağbek 750 bin Euro. Nerede bu paralar.

 2. Serkan bey ağzına yüreğine sağlık. Çok yerinde yazı .Cuk oturmuş. .. KENETLENME BİRLİK OLMA ZAMAN I .. Sloganımız neydi ?? OMUZ OMUZA. .ÇÜNKÜ BAŞKA BURSASPOR YOK !!!!!!

  16
 3. Btso’ya söven belediye yalakaları şimdi btso yalakalığı yapıyor, Bursaspor taraftarının bir duruşı olmadığı için bu halde bu kulüp belediyede bir masa, buskide bir iş için takla atanlar ali aya tek bir tepki gösteremeyen zavallılar eser sizin.

  14
  4
  1. @DikDurus yorumuna yanıt olarak

   Değerli arkadaşım haklısın da söylediklerin yalan değil de ama bizlerde neden sahip çıkmıyoruz bu iş ben çıktım demek ile olmuyor gerçekten sevenler neden terk ediyoruz neden o söylediğin kişilere kaldı tirbüncülük yada kongre üyesiliği neden üye olmuyoruz neden maçlara gelmiyoruz peki dediğin kişilerin neden raksından gidiyoruz
   bizlerin sevdası kadar cesaretimiz olsa bu durumda olmadık

  2. @DikDurus yorumuna yanıt olarak

   senin sövdüğün belediyeler sekiz milyon la katıldı kampanya ya. btso ya kim sövdü onu bilmiyorum ama sövenin belediye yalakası olduğunu nereden biliyorsun belki o sövenlerde senin zihniyetindelerdir yani faydalı olan hiçbirşeyi beğenmeyen , memleket için veya takım için pozatif yapılan ne varsa çomak sokan fitneci tipler . herkes senin gibi düşünmek zorundamı.

 4. doğru söylüyosun sayın burkay şirketleşmek lazım ama 400milyon borçla değil bursadan kazandığını bursaya ver de borçsuz şirketleşelim koca btso için 10m çerez parası 1 yaz yatlarınıza gitmeyin bişey olmaz

  9
  6
 5. MESTAN VE YÖNETİMİNDEKİ YÖNETİCİLER DE NE KADAR BAĞIŞLAYACAK GÖRELİM….VAR MI ÖYLE BOŞ BELEŞE BEN YÖNETİCİYİM DİYE HAVA BASMAK

 6. Siradaki bagisi caglar ve sönmez Daha sonrada Hayri yazici. Levent kizil Levent kizil vermesede cani sagolsun en cok destek su ana kadar hep ondan geldi Her zaman reklam verdi. Caglar. Sönmez ailelerini. Görelim kafalarini kuma gömmeyin

 7. Mestan ve Yönetim kurulu beleş yöneticilik yapmak yok pamuk eller cebe görelim bakalım sizin katkınız ne olacak biz taraftar olarak hazırız inşallah güzel olacak bizde süperlige döneceğiz haydi Bursa hep destek tam destek

 8. sabırsızlıkla bekliyoruz arma sevdalısi taraftar daha ne yapsın cebindeki son kurusla bilet aliyor forma aliyor burkay bu soylemlerini hayata gecirsin taraftar bir o kadar daha storelere hucum eder

 9. Neden forma alımı yapılıyor
  Nakit keş para verilse daha iyi degil mi
  Formanın ücretinin büyük bir kısmını
  Puma firması almayacak mı ben mi yanlış biliyorum.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu