Ateşten gömleği giyecekler

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Bursasporlu Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BURSİAD) Başkanı Enes Can Demir ve yönetim kurulu, düzenledikleri basın toplantısında, adeta yeşil-beyazlı camianın yüreğine su serpti.

Geniş bir katılımla gerçekleşen toplantıda, aynı zamanda Bursaspor yöneticisi de olan Demir‘den; BURSİAD Başkanı şapkasıyla birbirinden çarpıcı saptamalar ve projeler geldi.

“DİRİLİŞ YILI OLACAK”

Enes Can Demir’in en vurucu sözü, “Bu sezon diriliş yılı olacak” cümlesiydi.

Bu mottoyu biraz daha açmasını istediğimde, Başkan Demir, “Oluşturulan acil eylem planında bütün sivil toplum örgütlerinin dahil olmasını diliyor ve onları bu dirilişe destek olmaya davet ediyoruz.

Eğer davetlerimiz karşılık görmezse, ona göre bir sivil inisiyatif direnişi oluşacaktır!” ifadesi bir hayli dikkat çekti!

Bu sözlerin altı da projeler ortaya çıktıktan sonra doldurulacaktır tabii ki…

“TARAF OLMAYAN BERTARAF OLUR”

Genç Başkan;

“Taraf olmayanın bertaraf olacağı bir döneme giriyoruz.

Güçlü bir Bursaspor için; sivil inisiyatif oluşumunda yer almayan, kendi şahsi hesaplarını öne çıkaran veya susup kenara çekilenler de ortaya çıkacaktır” ifadesinde de bir hayli iddialıydı.

Başkan Demir’in, bu yaz, camiaya küsmüş isimlerle bir dizi yemekte buluşacaklarını söylemesi de çok değerliydi.

KURUMSAL HAFIZAYI YENİDEN KAZANMAK

Ayrıca…

Can Demir’in;

“Kaybedilen kurumsal hafızamızı, şehirdeki futbol  kültürümüzü yeniden kazanmak istiyoruz” sözü de çok çarpıcı bir slogan olarak göze çarptı.

SABIR VE TAHAMMÜL VURGUSU

Bu zorlu süreçte, herkesin sabır ve tahammül göstermesinin çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Demir, son 10 gündür camianın üzerindeki ölü toprağını silkelemek adına, deyim yerindeyse, yeni sezonun startını çok sert ve adrese teslim “bazuka” gibi şutlarla verdi.

Tıpkı;

Taktik provada, 90’daki örümcek ağlarını alan oyuncular gibi…

Öyle ki;

Enes Can Başkan, topları çatala astı da astı!..

ACİL EYLEM PLANI…

Belli ki;

Bursaspor yönetimi, “acil eylem planı” olarak tanımlanan bu çok yönlü açılımları ve projeleri olgunlaştırmaya çalışıyor.

FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK GİBİ

Büyükşehir Belediyesi destekli Banaz yönetimi, son günlerde fırtına öncesi sessizliği yaşıyor gibi

Sanıyorum;

Bize gelen “yönetim neden sessizliğe büründü?” sorularına da BURSİAD’ın genç ve başarılı yönetimi, bir anlamda camiaya “spoiler (ipucu)” tarzında bir yanıt vermiştir.

Aslında yapılmak istenen;

Şehri ve camiayı harekete geçirmek için geniş çaplı bir “diriliş” hareketi başlatmak

Hem de kentin bütün katmanlarında…

GÖZÜNÜ BUDAKTAN SAKINMIYOR

BURSİAD Başkanı Demir’in bu sarsıcı sözleri sarfederken, gözünü budaktan sakınmadığını da gördük.

Artık bugün…

2.Lig’e düşen takımın, silkinip kendine gelebilmesi için; yönetim de, genç, dinamik ve güçlü isimlerden oluşan dernek de, çıkış yolu bulabilmek ve camiayı kenetleyebilmek amacıyla kafa patlatıyor!

Umarım;

Önümüzdeki dönemde şahit olacağımız bu geniş çaplı operasyon, kentin hareketlenmesine önayak olur da, biz de:

“Bir şehir uyanıyor!” sloganını göğsümüzü gere gere kullanırız.

ASIL ŞİMDİ TAM ZAMANI

Bu arada…

BURSİAD 2. Başkanı Kıvanç Cakalıoğlu‘nun, Bursaspor sevgisini şehre yaymak için her türlü çalışmayı yapacaklarını dile getirmesini de çok önemsiyorum.

Gerçekten…

Asıl şimdi bu zorlu dönemde, yeni nesli; çocukları Bursasporlu yapabilmek için daha çok projeye ve aktiviteye ihtiyaç var.

Küçük yüreklere dokunmanın ve arma sevgisini o gönüllere aşılamanın şimdi tam zamanı…

ŞANKAYA’DAN “SAVAŞTA EN ÖN SAFTAYIZ” MESAJI

BURSİAD Genel Sekreteri Emre Şankaya‘nın dernek açıklamasında, BURSİAD’ın; verilecek Kurtuluş Savaşı’nda en ön saflarda olacağını vurgulaması, adeta şehre ve iş dünyasına da bir mesaj gibiydi.

ATEŞTEN GÖMLEĞİ GİYECEKLER

Velhasıl kelam;

Başkan Demir ve arkadaşları, armayı ayağa kaldırabilmek için şimdiden diriliş ateşini yaktılar!

O ateşten gömleği önce kendilerinin giyeceğini de cümle aleme ilân ettiler.

Camiaya örnek olan ve moral veren BURSİAD’ın açtığı bu varoluş bayrağına omuz vermek, her Bursasporlu ismin sorumluluğu/ görevi olmalıdır.

Detayları daha sonra ortaya çıkacağı belirtilen

“Diriliş hareketini” yakından takip edeceğiz.

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   bursaspor futbol altyapı ve profesyonel takım anayasası belirlenmeli, yüzlerce yıl sadık kalınarak yönetimler çalışmalıdır..

  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   ozluce satilip borc kapansin….a takim vakifkoye donsün , vakifta alt yapimiz cok basi bos kaldi gencler o yuzden akillari celiniyor kaciyorlar takim iyicr bitmeden yapilmasi gereken budur

  3. @Eser yorumuna yanıt olarak

   İki güzel lafa pantolonlar aşağıya 🙂 temmuza kadar bütün borcu kapatsınlar da inanak. 2 güzel lafa pantolonları indirip başlıyorsunuz slogancılığa. 3 yaşındaki bebe gibi lolipop şekerini veriyorlar kandırıyorlar sizin gibi boş slogan taraftarlarını

   5
   4
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    Hay ağzına sağlık. Somut hiç bir adım yok, laf salatası yapmışlar. Ödeyin borcu da görelim delikanlılığınızı.

    2
    1
  4. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Allah Aşkına – Bu Yazar Neyi Konuşuyor? Allooo 3’cü Ligdeyiz Bu Ligde 100,000 Dollar Bile Bütçesi Olmayan Takımlar Var Bursaspor’un Sadece Vakıfköy Özlüce Stadyum Giderleri Maaşlar Kiralar Elektrikler Otöbüsler 20-25 Milyon TL Kimde Bu Para Var Veya Gelir? Bunun Yanında 1.2 Milyar Lira Borç Var Her Saat Her Gün Akümüle Oluyor Hey Yavrum Ya 12 Senedir Bol Kepçe Atan Yazarlar Ve İşveren Dernekleri Var Ama Bakın Düşülelen Noktayı Yazarlar Bol Güneş Kremli Günler Bol Bol Güneşleyin O Bildiğiniz Bedava Maça Girdiğiniz Bursaspor Kalmadı Sizde Bir Yerde İşsiz Kaldınız Aman Sakın Eski Yönetimin Ve Başkanları Araştırmayın PEMBE Haberelere Yazın Yakında Düğün Derneklere Kimler Gitti Geldi Haberleri Yazmak Mecburiyetinde Kalacaksınız Böyle Giderseniz!

   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Düğün dernek de kalmadı amk. Millette para yok. Eskiden ÇElik Palas, Almira, Kervansaray’a giderdik düğün resmi çekme. Şimdi düğün yapan yoh. Herkes sinek 8. Artık bırak futbol yazmayı, düğün haberi bile yazamıyoz amk. Meslek bitti. Orhan Güneymesela, Hamitler’de manav açmış, kabzımallığa başlamış diyolar.

  5. @Eser yorumuna yanıt olarak

   En başta yazan yazı. ( BU SEZON DİRİLİŞ YILI OLACAK. ) Niye ilk düştüğümüz sezon DİRİLİŞ YILI OLMADI. ? Niye biz karşılıksız takımını seven lerin yılı olmadı. Dün daha dün bir renkdaşımızın cenazesi vardı. Takımını 3.üncü ligde görüp rahmetli oldu. Renkdaşlar BURSASPOR ikinci ligde değil 3.üncü ligde top oynayacak. KİMSE KİMSE Yİ KANDIRMASIN. RAKİPLER E BAKIN.

   12
   7
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Keşkelerle uğraşırsak binlercesini ben tek başıma sayarım, keşkelerle bir yere varılmaz.
    Önümüze bakalım herkez maddi imkani dahilinde 3 -5 atsa bile bu borç toparlanır.
    Dürüst ve doğru yönetilirsekte takım tekrar ayağa kalkar.

    2
    2
  6. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Aynen renktas .bu arada ilk planların arasında çorbacı amigolarin tribünden uzaklaştırılması olmalı

   48
   10
  7. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor Lular lütfen dürüst akılcı planlı şefaf gerçekçi olunsun tüm şehri kucaklasın geçmişte kulüp e asalak olanlar amigolar otobüs basanlar kulelerde boy gösterenler lütfen kulüp ten uzak tutulsun çukarçılar çorbacıları istemiyoruz

   49
   4
 1. bu takımın başına ekonomik güçü olan değil mafya vari gücü olan işi bilen başkan lazım başarılı olması için yoksa takımı soyanlar atmaca gibi bekliyorlar takımı soyanlara dur diyecek kimse burnunu sokamıyacak huzur içinde çalışma olacak belki o zaman düzelir sırtlanları stada bile sokmıyacak

  24
  12
  1. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Hayırdır Camcı kardeş Trabzon mu burası? Mafyavari başkan ne iş? Kaldı ki İbrahim Yazıcı mezardan kalkıp takımın başına geçmiş olsa yine kurtaramaz bu saatten sonra bu takımı, ne akbabalardan ne de sırtlanlardan. Battı balık yan gider misali, savaşmayı öğreneceğiz bunlarla.

  2. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım siz mafyayı ne zannediyorsunuz? Mafyalar babasının hayrına mı kulüp sahibi oluyorlar? Futbol bir kara para aklama sporuna dönüştü zaten giderek. Bundan zarar gören bursaspor olur. Kurtlar vadisi izleyip mafyayı matah bir şey zannediyorsunuz. Komik yahu.

   26
   7
  1. @Öztürk yorumuna yanıt olarak

   Cahilce bir yazı zaten. Dil bilgisi öğrenmeden yazar olmuş zavallı şey. Yarım aklına bakmadan edebiyat parçalamış birde zübük. Canı sıkıldıkça basmış ünlemi, birazda üç nokta attık mı tamam pulitzer edebiyat ödülünü aldık.

 2. Bu varoluş mücadelesinde taraftar olarak bende varolmak istiyorum. Maddi olarak bi destek sağlayamayabilirim ama bu mücadele de elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım. Bursaspor taraftarı olarak ve tüm taraftarlarımızı ayağa kaldırmak adına yetkili kişilere ulaşabileceğimiz yada onların bu site üzerinden bizlere ulaşabilmesi adına bir organizasyon yapılmalı.

  18
  7
 3. Bilet fiyatları gerçekçi seviyelere gelmeli. 5-10 TL gibi komik paralar olmamalı. Öğrenci vb. için şehirdeki isimler bilet alıp dağıtabilir. Passalig ve benzeri engelde yok.

  7
  6
 4. Evet yine desteksiz atmalar başladı her sezon sonu veya sezon başı gibi ucuz kahramanlar ortaya tek tek cıktı yok direniş yılı yok taraf değilsen bertaraf ol gibi yıllardır süre gelen ucuz kabadayı lafları sosyal medyada yazılı basında yorum yapan zatlar şimdi hepsi toplanıp bursaspora yaranma veya bakın taşın altına elimizi koyduk havalarına girmeler uzun zamandır bursaspor adı altında yemek verilmiyordu evet bursamızın kalemşörleri yaşadınız yine bedava yemek ve o yemekte masanın etrafındaki sandalyelerden yer kapma cabası merak etmeyin hepinize yer bulurlar tıksırıncaya kadar kusuncaya kadar yiye bilirsiniz çünkü Bursaspor bitti başka yenilenecek bir şeyi kalmadı bursasporun adını kullanıp artık her ay bir yerde yemek verilir karnınız doyduğu zamanda biz bursasporluyuz dersiniz ama aklınıza asla gelmez bursaspor süper ligden nasıl düşürüldü ve nasıl eskiden 3 cü lig şimdi ise tff 2 ci lige nasıl geriledik kalkıp bunları araştırmak aklınıza gelmez ara sıra yediğiniz bedava yemeklerle susma hakkınızı kullanırsınız milleti kandırdığınızı zannedersiniz

 5. yazarın yazdığını anlamak icin tercüman gerekir keza konuşan o sanayicileri anlamak için de aynı arkaya dönüp bakildinda kaçan futbolcu teknik direktörsüz klüp suskun klüp yönetici grubu ne tartışıyoruz biz bırakın bu işleri kapatın dükanı bitsin boşa toz kaldırmayın

 6. Bakalım kaç ay esecek bu rüzgar. Sezon başı transfer yasağı, – puan cezası, 2 maç üst üste de 0 çektik mi. O zaman görürüm bu Battal Gazi kılıklı bebeyi. Dibi gördük ya bundan sonra atan tutan çok olur. Biraz param var Bal Ligine düşelim bende bir basın toplantısı yapacağım. Nerdeydin lan geçen sene anamız ağlarken ha

 7. Her Dönemin Yazarı, nasıl yalamış yutmuş yine, yazık valla, işte bursa medyası diyebileceğimiz bir yazı olmuş resmen… elbetteki bu gençlerin yapmak istedikleri şeyleri destekliyoruz ama başta medya, asalak kan emici taraftar grupları, içimizdeki düşmanlar ayıklanması lazım bunun için ise dernek statüsünü bırakıp derhal en kısa zamanda şirket olmak gerek, yoksa bu kan emici yönetici taraftar vs grupları yeniden çöreklenmek isteyecektir.

 8. LEVENT KIZILDA İBRAHİM YAZICIDA KİMSEYE PAPUÇ BIRAKMADILAR AVUKAT NİKLİ ARKADAŞ SEN NERDE YAŞIYON BURSASPORUN BU HALE GELMESİNİN SEBEBİ NEY SENCE ALİ AYI EVİN BASAN BAZI BAŞKANLARI TEHTİT EDEN HEP BERABER ÇALALIM SENDE KAZAN BENDE KAZANAYIM DİYEN BAŞKANLARLA BİRLİKTE HAREKET EDENLER KİMLERDİ ACABA BU KADAR BORÇ BATAĞINA SOKAN KİM ACABA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu