‘Seyircili Maçlara Alışmalıyız’

Karşılaşmayı yaklaşık 300 taraftarımız izledi. Başkanımız Recep Bölkbaşı, Amatör Şubelerden Sorumlu yöneticimiz Sezer Sezgin,Federasyon Temsilcimiz ve Dış İlişkilerden Sorumlu yöneticimiz Ali Büyükkurt,  Tesislerden Sorumlu yöneticimiz Enver Kumova da izledi.

Karşılaşmanın ilk sayılarını konuk ekipten Talat Alp Altunbey attı. Bursaspor’umuz bu sayılara Kaptan Ercan Karalar’ın 3 sayılık basketi ile karşılık verdi.

 Karşılaşmanın ilk 5 dakikasını Bursaspor’umuz 10-7’lik skorla önde geçti.

Mehmet Ali Yatağan, Ercan Karalar, Melih Kapucu, Burak Burhan ve Oğuzhan Şan’dan oluşan ilk 5’i ile sahaya çıktı.

Karşılıklı atılan basketler ile ilk periyot 16-16 eşitlik ile tamamlandı. İlk periyodun en skorer ismi 5 sayı ile Bandırma Kırmızı’dan Rıdvan Öncel oldu. 

Çekişme karşılaşmanın ikinci periyodunda da devam etti. Bursaspor’umuz Semih Akdemir ile hızlı hücumlarla bulduğu sayılar ile bir ara farkı 3 sayı lehine yükseltse de konuk takım Bandırma Kırmızı Cem Ulusoy’un pota altından bulduğu sayılar ile farkı kapattı.  İkinci periyodu Bandırma Kırmızı ekibi 32-29 önde kapattı.

Üçüncü periyotta savunmada aksayan takımımız, rakibin isabetli dış şutlarına engel olamayınca 24. dakikayı 47-30 geride tamamladı. Hücumlardan üst üste boş dönen ve potasında sayılar gören Bursaspor’umuz, 26. dakikayı 23 sayı geride (53-30) noktalarken, periyodu da 63-42 mağlup bitirdi.

Dördüncü ve son periyotta 33. dakika 67-47 konuk ekibin üstünlüğüyle geçildi. 37. dakikayı 78-47 geride geçen takımımız, farkı eritemeyince salondan 85-50’lik skorla mağlup ayrıldı ve 3. maçında 2. yenilgisini aldı.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Bursa Atatürk

TEKNİK KOMİSER: Atıf Al

HAKEMLER: H.Meriç Akçay, Gülşen İbek

BURSASPOR: Mehmet Ali Yatağan (1), Ercan Karalar (6), Melih Kapucu (2), Burak Burhan (1), Semih Akdemir (2), Doğancan Tokmak, Ömer Ünver (5), Burak Muştucu, Müfit Can Alp (6), Faik Can Nurcan (5), Yusuf Yusuoğlu, Oğuzhan Şan (17), Alp Er Tunga Er (2)

BANDIRMA KIRMIZI: Cem Ulusoy (17), Rıdvan Öncel (21), Metehan Akyel (9), Talat Alp Altunbey (15), Haruncan Doğan (7), Kerem Özel (9), Haluk Türkyılmaz (2), Ruhat Bozyiğit, Yunus Emre Akçay, Taner Bayhan (3), Erkan Yılmaz (2) Süleyman Yavaş

PERİYOTLAR:

1.PERİYOT: Bursaspor 16-16 Bandırma Kırmızı

2.PERİYOT: Bursaspor 29-32 Bandırma Kırmızı

3. PERİYOT: Bursaspor 42-63 Bandırma Kırmızı

4.PERİYOT: Bursaspor 50-85 Bandırma Kırmızı

 

Şemsettin Baş: ‘Seyircili Maçlara Alışmalıyız’

 

Basketbol Takımımızın Başantrenörü Şemsettin Baş, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, oyuncuların gereksiz bir panik havasında oynadığını belirterek, “Burası büyük bir camia. Seyircili maçlara alışmak zorundalar” dedi. Baş şöyle konuştu:

“Bizim çocuklarımız seyircili takımlarla oynamaya alışkın değiller. Herhalde çok etkilenip stres yapıyorlar. Çalıştığımızın dışına çıkıyorlar. Geçen hafta deplasmanda çok iyi bir oyun ve galibiyet geldi. İlk haftaki Bostanlıspor maçıyla aynı şekilde cereyan etti bu maç da… Çocuklar düzen dışına çıktılar. Ev sahibi avantajı dezavantaj olarak bize geri döndü. Bunu telafi etmek zorundayız. Çok daha fazla çalışıp eksiklerimizi gidermeye çaba harcamalıyız. Böyle ortama alışması lazım çocukların. Burası büyük bir camia. Buna alışanlarla devam edip alışmayanlarla yollarımız ayıracağız. Bir an evvel toparlanmak zorundayız. Kondisyon anlamında her hafta toparlanıyoruz ama düzen dışına çıkıp acele atışlar yaparsan böyle olur. Planlamadığınız şekilde hücum ederseniz geriye dönemezsiniz. Bunu en kısa zamanda aşmak zorundayız.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu