Ali Ay’dan Badji’nin parasına temlik!

Eski başkan Ali Ay Genel Kurul Kararlarını hiçe saymaya çalışıyor.

Hatırlanacağı gibi Ali Ay yönetimi transferi olası oyuncuların satılması halinde bonservis gelirlerine alacaklarına mahsuben temlik koymuştu. Ancak; bu kararlar genel kurulda iptal edilmişti.

Stephane Badji‘nin Bulgaristan ekibi Ludogorets Kulübü‘ne transferi ile ilgili peşin ödeme, kararın iptali sebebi ile yeşil-beyazlı kulübe gelmişti. Gelecek yıla kalan 100 bin €‘luk ödemeye dahi Ali Ay kendi aldıkları Yönetim Kurulu kararına istinaden Ludogorets Kulübü‘ne temlik gönderdi.

Mesut Mestan yönetimi de Olağanüstü Genel Kurulda, Denetleme Kurulu‘nun aldırdığı söz konusu Yönetim Kurulu kararlarının iptali ile gerekli itirazları yapıp, o yapılacak olan ödemenin Bursaspor‘a gelmesini sağlamıştı.

Yönetim Kurulu’nun anında aksiyon alması Ali Ay‘ın bu hamlesini boşa çıkarttı.

Anlaşılan o ki, Denetim Kurulu’nun talebi ve Genel Kurulun iradesi iptal edilen kararların Bursaspor’un önünü nasıl açtığını ilerleyen günlerde daha net anlaşılacak.

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Ali ay kim ki medya ve taraftar desteği olmadan bu kulübü tek başına bu derece yerlere düşürsün.
   En çok kafamın bozulduğu da böyle yazdığım için ali ay cı, çorbacı konumuna düşmek.
   Tek kelimeyle öz eleştiri ve eğitim şart. Kulüp bu medya ve taraftarla ileri gidemez.

   23
   5
   1. @Aydın havası yorumuna yanıt olarak

    Sende iyice taraftara taktın kafayı. ali ay ın defolup gitmesini çok istedik, gönderemedik.
    O bahsettiğin taraftar olsa olsa çorbacı tayfasıdır.

    3
    1
  2. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay denen adamla ilgili her türlü yazıyı yayınlayın da Allah aşkına resmini koymayın , görünce içim fena oluyor , hırçınlaşıyorum , tansiyonum çıkıyor , elim ayağım titriyor , şekerim yükseliyor… Lütfen …

   31
  3. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Bu adamın suratını hiç görmek istemiyorum artık yeter ulan düş yakamızdan bi defol git nerden çöreklendin Bursaspor a anasını ağlattın lan takımın sayende 1 ligde de tutunamıyacak takım

   84
   3
 1. Bende bir BURSASPOR sevdalısı olarak bu şahsın fabrikasındaki gelirlere temlik koymak istiyorum.Bizim suçumuz ne 3 senedir madara olduk çar çöp takımların taraftarına hiç bir zaman utanmadım BURSASPORLULUĞUMDAN ama bu herifin döneminde çok mahcup oldum.Kombine aldık ,forma aldık ,çevremdekiler zaradan hm”den giyinirken ben bursastore’un kıytırık tişörtlerini giydim.Sonucunda küme düştük benimde alacaklarım var o zaman uzun lafın kısası .Malatyada hakem düdüğü çaldığı an benim ciğer fonksiyonları kaybetti kocaman adam evin içinde ağladım maddi beklentim Yok ama ALLAH BÜYÜK .Yarına kalır ama yanına kalmaz

  61
  4
  1. @Iznik.16 yorumuna yanıt olarak

   sen nerde deyince, hemen eksileyerek dibinde bitmiş kan emiciler.ALLAH ne kadar aliay sevicisi,çorbacısı varsa müstehakını versin , o çok sevdikleri alayla bilikte

   11
   1
 2. YAZICIDAN sonra sıfır borçla gelen yönetimler,E.K ÇÖKÜŞTE %20 sorumluR.B %50 sorumlu A.Y %30 sorumlu bunlar maddi manevi kulübü yadiler,bitirdiler. ŞİRKETLEŞME VE ŞEFFAFLIK OLMASSA AMATÖRE KADAR DÜŞEBİLİRİZ……25.000 BİN KİŞİYE SÜREKLİ OYNAYAN SPOR ŞEHRİ BURSAYA YAZIK EDİLDİ….

  35
  8
  1. @EFO yorumuna yanıt olarak

   Efo kardes.
   Haklisin küçüle küçüle dürbünle hatta mikroskopla bakılacak hale geldik ve ptt ye kadar kuculduk.
   Saydığın önceki başkanların döneminde takımın değerinin 70 milyon Euro civari olduğu söyleniyordu ve ligi ilk altıda bitiriyordu.
   Daha sonra da değer olarak dörtte ucu kaybolan ve küme düşen bir takım olduk.
   Son üç yıldaki yönetim anlayışı bizi dibe attığı gibi kulübün borçlarınida iki uç katına çıkardı.

  2. @EFO yorumuna yanıt olarak

   Sen hala EK ve RB ye sitem et onların zamanında bu takım Avrupa kupalarına gidiyordu ligide 6 bitirmişti takımın değeride 60 milyon € idi sizin gibi Ali ay diyen kuş beyinlilerin yüzünden bu haldeyiZ bi de yüzde 30 Ali Ayın suçu varmış Allah belenıversin senin de onunda

   7
   8
   1. @Kemal Çağ yorumuna yanıt olarak

    Ben Bursaspor’u yakından takip eder 1979 dam beri her maçını izler ,her yıl kombine alırım,bunlar benim şahsi fikirlerim,Hakaret etmen ve sallaman senin ne kadar çahil ve kişiliksiz olduğunun ispatı olmuş ,Ayrıca A.A hiçsevmem ,anana,bacına küfür etmeyeceğim,hakaretini sana iade ediyorum….R.B zamanında 21 MLY EURO TRANSFER GELİRİ NE OLDU ,İŞTE BU KULÜBÜN ÇÖKÜŞÜ OLDU…..

  3. @EFO yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim yazdıklarına katılıyorum lakin tarihimiz de ilk defa şampiyonluktan sonra kasamız para gördü, o sene 25milyon borçtan bahsediliyordu, 75milyon para geldi ve en kötü kasada 50milyon para kalmıştı, şimdi soruyorum rahmetli yazıcı şampiyonluktan sonra ne yaptı? Allah rahmet eylesin ama benim gözümde o da bu durumun baş kahramanlarından, şampiyon olmuş bi klübe yapılan transferler ortada mevcut kadroyu dağıt ne olduğu belli olmayan brezilyalıları getir sonra tertemiz kal ben inanmıyorum buna. Saygılar

   7
   8
   1. @Gkhn yorumuna yanıt olarak

    Sen BURSASPOR lu degilmişsin belliki neden dersen 300 bin alan oyucular 1.250 veya 1.500 almaya başladı birde 3 transfer yaptın işte 50 milyondan fazlası gitti bunları 5 yaşındaki çocuk daha senden iyi biliyor

  4. @EFO yorumuna yanıt olarak

   düştüğümüz durumun sorumluları, % 33.3 yerel medya. % 33.3 taraftar, % 33.3 e.k + r.b + a.a dır.

   çünkü bir kulübü kulüp yapan bu üçlü sac-ayağının hiç bir ayağı bursa da yere sağlam oturmamıştır.

   yazılı ve görsel basın programları, sosyal medya taraftar yorumları, ve bu kaos ve kargaşa ortamında mesut mestanın, ön görüden çok uzak, plansız-programsız bir şekilde ortaya çıkma cesareti göstermesi, camia olarak hiç bir şeyi sağlıklı olarak değerlendiremediğimizin kanıtıdır.

   mesut mestan, mevcut medya ve taraftar profilinin varlığı karşısında, 2-3 haftalık bir ömrü olduğunu nasıl göremez şaşıyorum.

   deveye sormuşlar, neden boynun eğri? deve cevap vermiş, nerem doğru ki..!
   bursasporun sorunları o kadar çok ve büyük ki bunları anlatmaya ne benim zamanım, ne de okumak için taraftarın sabrı yeter.

   şu bir gerçek, bazı şeyleri anlatarak değil, yaşayarak anlayacağız ve göreceğiz. ve maalesef bu en az 15-20 yıllık bir süreç gibi duruyor.

   8
   3
 3. Kimsenin yüzüne bakamayacak durumda olup, sessiz sedasız bir köşede durup utanması gereken adam bir de neler yapıyor, bravo (adam kelimesi cümle devamlılığı açısından zorunluluktan kullanılmıştır.)

  27
  2
  1. @Argentinos16 yorumuna yanıt olarak

   Adam yerine mahluk yazsaydın be kardeş. Bunun ne olduğu belli değil. Hayvan desen, o zavallı günahsız hayvanlara ayıp olur. Ali Ay denen ucube, Allahın Bursaspor’a bir gazabıdır.

   6
   1
 4. Yeni Yönetime ve denetim kuruluna bir tebrik aynen çalışmaya devam BURSASPOR un haklarına korumaya devam ,allah yar ve yardımcınız olsun ..

  22
  2
 5. ALİ AY eğer dürüst ve hak-hukuka saygılı ise alacaklarını en sona bırakmalıdır.3 Yıl inat edip bu camiaya hüzün yaşatan,borçları çoğaltan ve şimdide TAKOZ olan biri bundan sonra bu şehirde alnı ak,başı dik zor gezer.PARA VERECEĞİNE AKIL VE BASİRETLİ İDARECİ OLSAYDIN.Teklifim şu.BURSASPORU BU BORCA SOKAN YÖNETİCİLER BU BORÇLARIN %75 Nİ ŞAHSİ KAYNAKLARIYLA ÖDEMELİLER.
  Altyapısı olan,şehrin her imkanından yararlanan bir kulubü bunları yaşatanlara asla taviz ve müsamaha gösterilemez.

  18
  3
 6. Kulüp disiplin kurulları yada hukuk adamları; yok mu şuna 120 – 130 milyon TL bir ceza maddesi. Hani kulübü zarara uğrattı veya marka değerini düşürdü vs vs bir madde…

  13
  1. @acar yorumuna yanıt olarak

   Birader bişey sorcam.. size birisi emir verdi mi bu herife oy verin diye.bu konu çok önemli…herseyin başı bu 1060 delegenin ali aya neden oy verdigidir..bu konuyu çözersek bursasporun geleceğini kurtarabiliriz.. siyasilerden yonlendirme aldıniz mi?

 7. Camiamızın önde gelen isimleri tarafından Ali aya takımı zarara uğrattığından ve görevi kötüye kullandığından dolayı tazminat davası açılsa ve ortak bir banka hesabı açılsa ve taraftarlarımız tarafından bu davaların masrafları karşılansa, herhangi bir sonuç elde edilemez mi acaba?

 8. Ali ay Bursa içine sızmış bir ajandır.Bize düşman bir kişiyi bursaspora başkan yapsak Ali aydan daha kötü ne yapabilirdi ?

 9. BURSA SPORLU HUKUKCULARI,KONGRE VE DİVAN KURULU ÜYELERİNİ, VE TARAFTARLARI HUKUK MÜCADELESİNE VE BELKİDE YILLARCA SÜRECEK DAVA AÇILMASINA DAVET EDİYORUM..ALİ AY VE YÖNETİMİNİ—-BASKET SORUMLUSU HARİÇ—HEPSİNİ YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELERİNİ,BURSA SPORUN KÜME DÜŞMESİYLE DEGER KAYBETMESİNDEN DOLAYI KUUÜBE TAZMİNAT ÖDEMESİNİ,BURSA SPORLU HUKUKÇULARIN BU KONUDA DAVA AÇMALARINI,DÜNYA MİLLETLERİNE İBRET OLMASI İÇİN BUNLARI MAHKEMELERDE SÜRÜNDÜRMELERİNİ,HUKUKCULARDAN TALEP EDİYORUM….SAYGILAR…………………………..

 10. Bursaspora şu kadar para verdim diyenler Bursasporun ciğerini sökmüş şimdide kalan cesetten organ ticareti yapmaya uğraşıyor. Bağımsız kuruluşun raporu gelsin bu kişi bırak para almayı şehri terkedecek

 11. ya su adamı cıkartmayın resmını ıgrenıyorum ya hıcmı allah korkusu yok bu adamda ya arkadas bırak yakamızı defol gıt nasıl bı ınsansın ya

 12. Kendi İşinde daha Önce batan…Bu zatın…Akıl Hocası…(Egemen güçle !!!.).Yine Akıl veriyordur…Çünkü bu gibilerin işi bu…A.A. da bunun güdümünde iş yaptığı aşikardır…Ama Hesap Gününü Unutuyorlar veya Hatırlamak istemiyorlar (Kul Hakkı)…Orada terazi şaşmıyor malum.Kent dinamitlerinin. Egemen Güçlerinin !!! Dünyalık Servetlerin geçmiyor…malumunuz olsun…Siz Bursa daki Sessiz çoğunluğun yiğiniz hurmaları bilmiyormusunuz zannediyorsunuz…Bunları bilenler.Gün gelince Hurmaların…Sizi tırmalayacağınıda biliyor…Rabbim Yarına Bırakır…Ama Yanınıza Bırakmaz…Yol bitti malum efendiler…Yol bitti…Bu insanlara yaşattıklarınız yanınıza kalmayacak…Ahiretteki de Cabası…Herkese (Bursasporun ve Bursa nın…Parasını ve Hakkını .Bilerek Yiyenler HARİÇ…)SAYGILAR.

 13. Renk daşlar ( bu böyle bileneki bu takım bu hallere 3 sezonda gelmedi bu takım bu hale RECEP BÖLÜK BAŞI TARAFINDAN TALİMATLA GETİRİLDİ HERKES AZ GERİYE GİTSİN BAKSIN BU TAKIMI KİMLER NERELERE PEŞKEF ÇEKTİ AZ GERİ BAKIN BU TAKIM KOMPLE SATILDI BU TAKIM İSTANBULA PEŞKEF ÇEKİLDİ VE BUNU RECEP BÖLÜKBAŞI YAPTI VARMI BUNU YARGIYA GÖTÜRE BİLECEK YASA VARSA BEN SONUNA KADAR ARDINDA DURACAĞIM TAKİ CEZALARINI ALANA KADAR SABAH AKŞAM ARDINDA DAVAYI TAKİP EDECEĞİM VARMI VARSA BİRİ BABA YOL GÖSTERSİN

  3
  1
 14. Ya arkadas cok utanmaz gordum ama boylesini pes valla .
  Bide merak ettigim bisey var bu yaratik halen bursa da ge,iyor ya iste bu utanmaligin buyugu bu kismini hic anlamiyorum .

 15. Arkadaşlar tamam kabul ali ay kötü ama bu durumun içine bizi düşüren kişileri unutmayın ve biz BURSASPORLUYUZ lütfen balık hafızalı olmayın stat çelik ihalesi almak için Bi dönem gelen körüstan ve bölükbaşı dır körüstan stat için başlattığı para hırsıdır bölük aşı zamanında ne topcular satıldı parayı yok ettiler ali ay figürandır baş rol oyuncularını görmeyip fügürana bakıyorsunuz bakın kesinlikle ali aycı değilim kimse yanlış anlamasın ben kimseci değilim ben BURSASPORLUYUM

 16. Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman açıklamaları: Yeni sezondan beklentiler ve şampiyonluk yarışına da değinen Kocaman, “Şampiyonluk, Türk futbolunda bizim gibi takımlar için sorunlu konulardan biri. Konyaspor’un etap etap alması gereken yolu düşündüğümüz zaman, yarıştığınız takımlar yüz yılı aşmış Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray. Her sene genetik anlamda kodlanmış olarak şampiyonluğa oynuyorlar. Son 50 yılda Türk futboluna damga vurmuş Trabzonspor, araya girmiş sadece bir Bursaspor var. Lige şampiyonluk parolasıyla başlamak büyük bir yük ve sorumluluk.” açıklamasında bulundu.

  Avrupa ligleri açısından da benzer düşüncelerde olduğunu anlatan Kocaman, sözlerini şöyle tamamladı:

  “Oraya doğru yürümek, o derinliği sağlamak bambaşka bir şey. Hiçbir ölçüm yapmadan şampiyonluk için yola çıkıp da büyük bir hüsranla kümede kalma mücadelesi vermek, çok acı bir durum. Benim bütün derdim, bir futbolsever olarak, çok değer verdiğim Konyaspor’a bu derinliği kazandırmak. Önce sportif anlamda derinliği kazandırmak. Önce o derinliği kazandırabilirsek, Bursaspor’un da yaptığı gibi, bir şeylerin sıkıntılı olduğu anda araya girmek mümkün olabiliyor. Ancak önce üst seviyelerde oynayabilecek, dayanıklı, ne yaptığını bilen bir takıma doğru gitmek, ondan sonra da ‘Acaba olabilir mi ‘ diye genetik olarak şampiyonluğa kodlanmış takımlar arasından ön alabilmek önemli.

 17. Adam yüzsüz olmasın, bunca yaptıklarından sonra
  Hala da pişkin pişkin alacaklarının peşine düşebiliyor,
  Bravo vala karakter abidesi herif seni

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı